Lásky čas, film který pohladí na duši

Lásky čas není jen příběhem o lásce v pravém slova smyslu- nabízí mnohem více. Tento fantaskní, lehce komediální film potěší i diváky, kteří se nepovažují za fanoušky klasických romantických příběhů s předvídatelným happyendem na konci. Richard Curtis se po delší odmlce „vrací na scénu“, aby nám připomněl, jaký talent se v něm ukrývá. Ostatně nám to již dokázal před deseti lety ve svém velmi vydařeném snímku Láska nebeská.

Hlavním hrdinou příběhu je sympatický mladík Tim (Domhall Gleeson). Tim žije v útulném domě přímo u moře a mimo jiné měl to štěstí, že se narodil do rodiny, kterou si pravděpodobně přeje každý z nás. Oporu mu poskytuje jeho vlídný otec, domácí zázemí nalezne ve své matce a parťáka v bláznivé sestře Kit Kat. K dvacátým prvním narozeninám mu jeho otec nadělí rodinné tajemství. Tim se dozví, že všichni muži v jeho rodině umí cestovat v čase. Po počáteční nedůvěře zjistí, že je tomu opravdu tak a tím začíná v příběhu slet vtipných situacích, které film obohatily o sci-fi žánr, jenž není v romantický příbězích příliš častý.

Zdroj: kino.ub.cz
Zdroj: kino.ub.cz

Fanoušky speciální efektů musím zklamat, žádných se nedočkáte. Pro cestování v čase se musí Tim zavřít do skříně, zavřít oči, zatnout pěsti a myslet na to, kde chce být a do jaké časti svého života se chce posunout. Nemůže cestovat do budoucnosti, pouze do minulosti a zpět. Sice se tohle cestování může zdát poněkud omezené, ale Tim získává tu výhodu, že může neustále napravovat situace ze své minulosti do jeho naprosté spokojenosti s výslednou situací, což v jeho případě znamenalo i pět reparátů z jedné situace.

Po prví části příběhu se děj přesouvá do Londýna, kde Tim začíná nový život. Na scéně se již brzy objeví jeden z důvodů, které jistě nejednoho diváka přilákal do kin a to hlavní hrdinka Mary v podání talentované Rachel McAdams, která si získala nejedno srdce v příběhu Zápisník jedné lásky.  Příběh Tima a Mary je ukázkou obyčejného lidského štěstí, který si člověk začíná nejvíce uvědomovat právě během Curtisova silného příběhu Lásky čas. Hlavní hrdina potká lásku, ožení se, založí rodinu. K očekávanému zvratu překvapivě nedojde, což je možná jediné, co film postrádá – lehce některou scénu jejích milostného příběhu okořenit. Jejich romance se nás přesto dotýká svou lidskostí až do poslední chvíle.

Protože jak již bylo řečeno na začátku, Lásky čas není jen příběhem o lásce, ale silný příběh otce a syna, který v sobě nese nejednu silnou myšlenku, po kterém se možná i vy na svět bude dívat jinak- lépe. A jakou? Běžte se na to podívat.

 [vsw id=“KvEljVM–5g“ source=“youtube“ width=“500″ height=“400″ autoplay=“no“]

Latest Posts

Nenech si ujít