Pracujete doma u počítače? Potom pravděpodobně také tisknete. Pro vaše pracovní zázemí je tedy důležitá tiskárna a bez ní by se váš pracovní stůl neobešel.

Ačkoliv v současnosti se již tiskne mnohem méně, protože řadu věcí řešíme v elektronické podobě, stále je tady řada případů, kdy je potřeba tiskárnu využít. Může se třeba jednat o různé podklady pro klienty, smlouvy, ale pokud pracujete třeba v oblasti grafického designu nebo fotografie, mnohdy se bez tiskárny také neobejdete. Co je problém, to jsou ceny náplní, které bývají opravdu vysoké. Pojďme se podívat na efektivní způsob, jímž lze ušetřit.

Kvalitní náplně za nízké ceny

Vůbec není pravdou, že co je levné, musí být nutně také nekvalitní. A platí to zejména v případě náplní do tiskáren, kdy originální náplně lze označit bez nadsázky za předražené. Potřebujete třeba tonery Canon? Využijte nabídek alternativních výrobců a můžete získat:

  • Podstatně nižší cenu
  • Kvalitu tisku srovnatelnou s originálem

Teď si možná říkáte, že jste někde zaslechli, že s alternativními náplněmi mohou být problémy, a to jak s ohledem na samotný tisk, tak rovněž s ohledem na složení náplně. Něco takového se může stát prakticky pouze u nekvalitních náplní z Číny, které jsou z neznámého zdroje. Pokud však nakoupíte u českých ověřených dodavatelů, jako je třeba Tonerdepot.cz, nic takového vám rozhodně neohrozí. Naopak můžete získat zajímavé nabídky na kvalitní náplně. A to vám nezaručuje pouze dobré slovo, ale také certifikace takových náplní, které deklarují splnění všech potřebných kritérií na kvalitu.

Tajemství vysoké ceny originálních náplní

Pokud se přesto rozhodnete vsadit na originální náplň, samozřejmě můžete. Je však potřeba počítat s tím, že si zaplatíte podstatně více a ten důvod je především ten, že pro výrobce tiskáren je právě spotřební materiál jedním z hlavních zdrojů příjmů. Cena tiskáren je zkrátka nízká, proto je cena spotřebního materiálu obecně vysoká.