Kuchyně ve stylu provence

Zdroj: kuchynskastudia.cz

Při zařizování nového bydlení či rekonstrukce vždy stojíme před rozhodnutím, v jakém stylu náš byt bude. Jednou z možností jsou samozřejmě moderní minimalistické prvky, které z našeho nového příbytku udělají designově dokonalý interiér, ovšem na druhou stranu máme i jinou možnost než jít slepě s davem.

 

Jedna z dalších variant, jak zařídit náš byt, je osobitý francouzský styl. Nejen kuchyně ve stylu provence vykouzlí v interiéru dokonalou venkovskou atmosféru. Ovšem „provence styl“ nepředstavuje pouze starý nábytek, jak si mnozí myslí.

Co je tedy vlastně provence styl?

Francouzský styl provence se vyznačuje především svou osobitostí a nezaměnitelností. Přesněji tento styl pochází z Provensálska z jihovýchodní Francie. Jedině kuchyně provence dokážou vytvořit útulné prostředí, ve kterém je radost vařit. Mezi charakteristické znaky provence patří ozdobné prvky, věncové římsy, prosklená zdobená dvířka a světlé barvy, především tedy barva krémová, smetanová, vanilková či další jiné pastelové.

Kombinace provence s modernou

Pokud nyní stojíš na prahu rozhodování, zda zvolit tvou první kuchyň v moderně nebo v provence, zkus dát šanci i netradičnímu a oba styly zkombinuj. Nemusíš si tak brát starou linku po babičce, ale dnešní kuchyňská studia nabízí nové kuchyně ve stylu provence, které v sobě právě snoubí originální francouzský styl s moderními prvky.

Buď osobitá a vyboč z davu s kuchyní v provence. Ať už se rozhoduješ o koupi své kuchyně, nebo se podílíš na výběru nové kuchyně, poohlédni se i po francouzském stylu, který už dávno není jen pouhou doménou venkovských stavení, chat a chalup. Bát se však nemusíš ani více stylů. Díky zmiňované kombinaci dnešních moderních kuchyní s provence stylem, můžeš mít zbytek bytu zařízen v jednoduchém minimalistickém stylu. Nebo naopak podřídit kuchyni celý interiér a vše si dovybavit po vzoru Francouzů.

Latest Posts

Nenech si ujít