Knižní novinky

Zdroj: Pixabay.com

Je tady jaro a s ním přichází další várka knižních novinek. Nakladatelství HOST jich přináší hned několik. A že je z čeho vybírat. Rakouský spisovatel Daniel Glattauer nám představí svůj nový román Není zač, Petra Soukupová nás seznámí se svými hrdinkami z knihy Pod sněhem a Antonín Bajaja se vydá s knihou Duely na Valašsko.

D1135obrý proti severáku / Každá sedmá vlna

Autor: Daniel Glattauer

Počet stran: 448, brožovaná

Rok vydání: 2015, druhé vydání

Přeložila: Iva Kratochvílová

Dva úspěšné romány od Daniela Glattauera se spojily do jedné knihy.

Dobrý proti severáku – Emmi chtěla zrušit předplatné časopisu Like. Kvůli nedorozumění její e-mail dostane Leo Leike. Tím začne neobvyklá korespondence mezi dvěma neznámými lidmi. Počáteční stud i strach z neznáma přeroste v něco mnohem většího. Po pár emailech už stačí jen položit otázku: „Nesejdeme se?“. Tak proč se nikdo nezeptá?

Každá sedmá vlna – vztah Emmi a Lea pokračuje. Ne však tak, jak by si představovali. Leo si zrušil emailovou adresu, odletěl do Bostonu a našel si přítelkyni, Emmi je stále vdaná. Oba si však uvědomují, že jejich city znamenají mnohem víc.

Více o knize zjistíte zde.


Pod sněhem1079

Autor: Petra Soukupová

Počet stran: 373, vázaná

Rok vydání: 2015

Sestry Olina, Blanka a Kristýna spolu jedou k rodičům na návštěvu. Vezou sebou děti, domácí mazlíčky i své vlastní problémy. Zdánlivě banální jízda autem se změní v roj vzpomínek na dětství, nevyplněné sny i osobní dramata. Atmosféra doslova klesne na bod nula. To ještě netuší, že problémy teprve přijdou v domě rodičů.

Více o knize zjistíte zde


PAX – Hůl prokletí1051

Autoři: Asa Larssonová Ingela Korsellová

Počet stran: 136

Rok vydání: 2015

Přeložila: Marie Voslářová

Ilustroval: Henrik Jonsson

Pro čtenáře od 10 let

V Mariefredu se začínají dít divné věci. K životu se probouzejí nadpřirozené bytosti a tajná knihovna ukrytá pod kostelním návrším se stala terčem zlé síly. Už v tak nejistých časech přicházejí do pěstounské rodiny v Mariefredu Alrik a Viggo. Záhy své osudy spojí s tajnou knihovnou, kterou mají chránit. Předtím však musejí složit náročnou zkoušku. A skutečné nebezpečí se teprve blíží.

Více o knize zjistíte zde.


1034Není zač

Autor: Daniel Glattauer

Počet stran: 303, vázaná

Rok vydání: 2015

Přeložil: Iva Kratochvílová

Gerold je neúspěšným novinářem, zkrachovalcem a začínajícím alkoholikem. Od bývalé přítelkyně zjistí, že je otcem čtrnáctiletého chlapce, kterého teď na pár měsíců dostane do péče. Manuel vysedává v Geroldově kanceláři celé dny a pozoruje ho při nicnedělání. Zlom přijde v okamžiku, kdy Gerold napíše krátkou zprávu o přeplněné noclehárně pro bezdomovce. Ta vzápětí dostane velkou sumu peněz od anonymního dárce. Gerold se postupně dostává do středu veřejného zájmu a zažívá svých pět minut slávy. A finanční dary stále pokračují.

Více o knize zjistíte zde.


1050Duely

Autor: Antonín Bajaja

Počet stran: 373, vázaná

Rok vydání: 2015

Středobodem příběhu je střet svědomí s přetvářkou, moderní civilizace s přírodou. Dějištěm vyprávění se stává Valašsko, kde staré hodnoty vyhlásily válku pokroku. I hlavní protagonista v sobě nosí svár — jeho vnitřní duel mezi JÁ a TY. JÁ je chladnokrevné a vypočítavé, TY ho obviňuje z kariérismu. TY i JÁ byli svědky dvou vražd. Jak si s tím poradí?

Více o knize zjistíte zde.


Vzpomínky na jednu vesnickou tancovačku1120

Autor: Jiří Hájíček

Počet stran: 364, brožovaná

Rok vydání: 2015

Jiří Hajíček je autorem románů Selský baroko a Rybí krev. Jeho soubor dvaceti povídek se odehrává na jihočeském venkově. Děj se točí okolo problémů, nálad, pocitů i životních zkušeností zdánlivě obyčejných postav. Jiří Hájíček je pověstný svým detailním popisem atmosféry, prostředí i charakteru hrdiny. Jeho vyprávění je upřímné. To se projevuje i v jeho tvorbě.

Více o knize zjistíte zde.

Latest Posts

Nenech si ujít