Když zapadne slunce, je čas na ÚTĚK!

Zdroj: sxc.hu

V Nakladatelství Fragment vyšla kniha jako „šitá na míru“ všem milovníkům bestselleru Hunger Games. Propracovaný thriller z budoucnosti, kdy už není nic takové, jak se na první pohled zdá. Autor Andrew Fukuda dokázal vykreslit prostředí, které děsí každého normálního člověka – především vzhledem k tomu, že obyčejných smrtelníků zbývá opravdu jen hrstka. Boj o přežití začíná…

První díl nové série od Andrewa Fukudy vyjde již tento týden pod názvem HON. V zahraničí se příběh setkal s velkou odezvou ze strany čtenářů i ostatních spisovatelů. Někteří z nich označili trilogii za naprosto perfektní pro všechny fanoušky světového bestselleru HUNGER GAMES, avšak s odlišně propracovaným dějem.

V budoucnosti žije na Zemi společenství lidí, lépe řečeno bytostí, které si tak říkají. Jsou nebezpeční, rychlí a krvelační. Skutečných lidí, kteří jsou nazýváni glupani, zbývá již jen hrstka. Hlavní hrdina Gen je jedním z nich – jeden z přeživších, který se od narození učil, jak přežít ve světě plném „dravců“. Nesmí dát najevo žádné emoce, nesmí ho prozradit mimika tváře a pach, nesmí být vidět, že mu rostou vousy a chlupy, nesmí vybočit z řady. Jediná chyba znamená jistou smrt.

Vše se změní v okamžiku, kdy je Gen vybrán do malé skupiny „vyvolených“ a stává se účastníkem lovu na poslední žijící glupany. Tato vysoce prestižní záležitost se může stát Genovi osudnou. Jak dokáže přežít ve výcvikovém středisku bez vody, deodorantu a dalších životně důležitých věcí?  Existuje vůbec šance, jak před ostatními uchránit svou skutečnou identitu?

Strhující thriller, ve kterém nechybí notná dávka napětí, nebezpečí, útěk a gradující zápletka.

Budoucnost má pouze jedno pravidlo – jakmile zapadá slunce, je čas se schovat!

Zdroj: fragment.cz
Zdroj: fragment.cz

Ukázka z knihy:

„Ve škole se správně máte objevit až po školce, kdy už vám nehrozí odpolední spaní. I tak vás ale můžou nachytat. Můj plavecký trenér byl jednou tak rozčilený z našich laxních výkonů na školních závodech, že nás donutil všechny jít se vyspat do šatny. Samozřejmě to byl z jeho hlediska dobrý nápad, ale mě to málem prozradilo. Mimochodem, plavání je bezpečné, ale jestli nemusíte, žádný jiný sport nedělejte. Pot vás totiž zaručeně prozradí. Když se tělo zahřívá, vylučuje pot. Na kůži se objevují kapky vody, jako když dítě slintá. Já vím, je to nechutné. Všichni ostatní zůstávají studení, čistí, suší. A já? Jsem jako kapající kohoutek. Takže zapomeňte na běh, tenis, dokonce i na šachy. Ovšem plavání je bezpečné, protože ve vodě se pot skryje.

A to je jen jedno z pravidel. Je jich mnohem víc. Můj otec je do mě hustil od chvíle, kdy jsem se narodil…“

Nakladatelství Fragment

Latest Posts

Nenech si ujít