Když se z pravdy stane lež a z útočníků jsou náhle oběti

Zdroj: Pixabay.com

Máte rádi detektivky s tajemným a nevšedním rozuzlením? Kniha od Juli Zeh splňuje vše a mnohem více. Německá spisovatelka přináší novou knihu, která vás vtáhne do děje a zmate vás po celou dobu čtení. 

Juli Zeh

Současná německá autorka Juli Zeh působí coby spisovatelka románů a detektivek. Začala s eseji v německých časopisech. Na svém kontě má již čtyři knihy. Proslavila se svým prvotním románem Orli a andělé z roku 2001. V něm otevírá tématiku drog, života, ale i smrti. Za dílo získala hned tři literární ocenění spolu s Německou prestižní cenou za nejlepší debut.

Nakladatelství HOST 

Brněnské nakladatelství přináší každý rok spoustu zajímavých a poutavých českých i zahraničních děl. Patří mezi silné vydavatele na českém trhu se silnou tradicí. Kořeny jsou spojeny se stejnojmeným měsíčníkem. Ten pravidelně reflektuje a kultivuje českou literární scénu. Mnoho českých autorů publikuje výhradně v tomto nakladatelství.

Mezi stálé autory patří Kateřina Tučková, Petra Tučková, nebo Josef Balabán. Z básníků je to například J.H. Krchovský.

Pod vodou 

Novinka z německého originálu Nullzeit se letos objevila s českým překladem Pod vodou. 

Nevinný příběh o dvojici, která přijíždí na ostrov na kurzy potápění. Jedna z dvojice je mladá herečka, kterou mají kurzy připravit na její další hereckou roli. Během několika dní se zamiluje do svého instruktora. Nevinný flirt střídá milostný trojúhelník. Vše ale není, jak se z počátku zdá. Hrdina i čtenář ztrácí veškeré jistoty během celého příběhu. Nakonec se odhalují tajemství a pravdy, které by nikdo nečekal. 

Jde o psychologický thriller, o detektivku, o román se zajímavou zápletkou milostného trojúhelníku. Objevuje se zde pravda i lež, láska i nenávist, síla, moc, vina i odsuzování druhých. 

Německá média o knize napsala:

Pod vodou je pečlivě sestavená komorní hra pro čtyři osoby. Juli Zeh s lakonickou přesností popisuje, jak tlak pod vodou stoupá a potápěčské masky padají. Příběh se rozjíždí pomalu a jemně jako jakási ponorka „spřízněných volbou“, aby se nakonec stal psychothrillerem à la Patricia Highsmithová. Pod vodou je nejlepší román, jaký Juli Zeh dosud napsala. – Tages-Anzeiger

Neexistuje mnoho autorů, kteří vytvoří psychologický thriller domyšlený daleko za hranici děje. Juli Zeh je jednou z výjimek. Píše napínavě a inteligentně jazykem, který podivuhodně proměňuje to, co považujeme za normální.– Sächsische Zeitung

Nakladatelství Host přináší krátkou ukázku z díla Pod vodou:

Více informací o knize najdete na německých stránkách autorky Juli Zeh, nebo na Facebooku.

Latest Posts

Nenech si ujít