Kdo byl průkopnicí balerínek? Přece Audrey Hepburn!

Zdroj: Pixabay.com

Jsou pohodlné, elegantní a hodní se prostě ke všemu. Baleríny dostaly své pojmenování podle obuvi, jež nosí baletky při představení. Jejich největší průkopnicí však byla hvězda 50. a 60. let, herečka, modelka a múza návrháře Givenchy – Audrey Hepburn. Stačilo, aby si je jednou vzala na nohy a svět se zbláznil. A právě jí je věnován dnešní článek.

Stačí vyslovit „Snídaně u Tiffanyho“ a všichni víme, kdo Audrey je. Její prostá krása, velké hnědé oči a vosí pas (Audrey měla v pase neuvěřitelných 51 cm, pro představu dnešní modelky mívají okolo 63 cm) oslovili přední hollywoodské filmaře a zastínili filmové krásky jako Elizabeth Taylor atd.

O Audrey by se dalo napsat, že se musela mít pohádkově. Narodila se v Belgii, pocházela ze šlechtické rodiny, studovala na přední soukromé škole ve Velké Británii a plnila si svůj životní cíl – studovala balet. Pohádkově by si mohla žít dál, kdyby nepřišla druhá světová válka. Němci zabrali její rodině majetek, otec se veřejně hlásil k fašismu a matka se dala i s Audrey na útěk. Stovky rodin byly bez domovů, lidé jedli psí suchary a cibulky tulipánů a umírali na nedostatek základních potravin a čisté vody. Audrey v této době onemocněla žloutenkou, trpěla podvýživou a astmatem.

Zdroj: Pixabay.com
Zdroj: Pixabay.com

Po válce se Audrey chtěla věnovat dál baletu, ale ztratila potřebnou sílu a ani její výška nebyla pro toto povolání dostačující (měřila 169 cm). Své cíle tedy musela obrátit na jiný obor – herectví. Netrvalo dlouho a krása jí přivedla až do samotného srdce Hollywoodu a k jejím nejznámějším rolím. Prázdniny v Římě, Snídaně u Tiffanyho (mimochodem hlavní hrdinku si měla střihnou Marilyn Monroe, ale ta o roli moc nestála, a tak připadla Audrey), My Fair Lady a spousta dalších vynesly už slavné herečce Oscara i Zlatý Glóbus. Za svůj život natočila víc jak 20 filmů. To, co si oblékla na sebe, se okamžitě stalo hitem. Milovala černou, bílou a béžovou barvu a mezi její obvyklé doplňky patřil klobouk a hedvábné rukavice.

„Nepotřebuji ložnici, abych prokázala svoji ženskost. Svůj sex-appeal vyjádřím třeba i trháním jablek nebo brouzdáním v dešti.“

Mohla mít vůbec taková žena problémy? Byla krásná, úspěšná a bohatá. Co víc si ke štěstí přát? Nenechte se zmást. Mnohokrát byla obviněna, že trpí anorexií, kouřila krabičku denně, trpěla nízkým sebevědomím, dvakrát potratila a několikrát musela vyhledat psychologa. Věřila, že krása, popularita a peníze jí zavádějí do slepé uličky, proto se po narození prvního syna stáhla do ústraní. Stala se z ní matka na plný úvazek a po zbytek života se věnovala pomoci dětem z rozvojových zemí.

Audrey Hepburn nikdy nepřestane udivovat svojí krásou a bezprostředním chováním. I 21 let po smrti je stále módní ikonou a symbolem elegance, noblesy a šarmu.

Latest Posts

Nenech si ujít