Blíží se nám svátek zamilovaných, svátek svatého Valentýna. Den kdy se všichni z nás rozněžní. Ženy, muži, děti, rodiče i prarodiče. Navzájem si chceme udělat alespoň malou radost. Muži kupují kytičky, dívky přáníčka a ti více originální vymýšlí nebo dokonce vyrábí dárky. Chceme tímto gestem dokázat tomu druhému naši lásku. Je to sice fádní, ale je to tradice. Alespoň jednou za rok propadněme romantice.

Ovšem co letos vymyslet něco zcela originálního? Rozbít prasátko a vyrazit na tento svátek lásky někam za hranice naší země.

Věř, že když jen trochu chceš, tak vymyslíš výlet za pár „kaček“. Chce to jen hledat a nevzdávat to hned po první minutě. A aby ti to netrvalo dlouho, zde máš pár tipů, kam vyrazit. Takže do vyhledávače zadej jedno z našich vybraných měst, najdi levné letenky a pěkný útulný hostýlek a hurá za romantikou.

Ať je tvůj Valentýn letos originální, jiný a zamilovaný. Není přeci nic hezčího než úsměv od ucha k uchu a jiskry v očích tvé lásky. Neváhej ji pořádně překvapit. Teď je ta správná chvíle.

PAŘÍŽ

Paříž, město lásky a umění. Polibek pod Eiffelovou věží, piknik v parcích okolo Louvru, výhled ze Sacré-Coeur a večerní romantický výlet do nedalekého, sluncem zalitého Versailles. To vše za doprovodu francouzského chansonu. Jen tak se toulat městem s teple upečeným croissantem a čerstvě vymačkanou šťávou z pomerančů v ruce. Ty, tvůj partner a romanticky kouzelná Paříž. Co víc si přát.

Autor: Blanka
Paříž

MILÁNO

Že není Miláno ideálním městem kde strávit svátek zamilovaných? Miláno není jen městem módy, obchodu a fotbalu. Je sídlem honosných paláců, překrásného gotického dómu, známé galerie Viktora Emanuela, operního svatostánku La Scala a fresky Poslední večeře Leonarda da Vinciho.
Kde jinde si vychutnat pravé italské Tiramisú s kvalitním bílým vínem a celodenní procházku završit nákupem nejmodernějšího kousku od světoznámého návrháře než právě zde. Italská elegance, temperament a šarm – to vše nabízí tobě dosud nepoznané, romantické město jménem Miláno.

Miláno
Miláno

VERONA

Kde jinde strávit svátek zamilovaných než ve městě Williama Shakespeara. Vydej se po stopách lásky, vášně a touhy. Právě příběh nešťastné lásky Romea a Julie, který se odehrával na místech, na kterých můžeš být i ty se svou láskou, dodá vašemu výletu neopakovatelnou atmosféru.
Kupte si svůj zámeček lásky a pověste ho přímo pod Juliin balkón. Napište romantický dopis, ve kterém vyjádříte veškeré své hluboké city a vložte ho do jednoho ze sta veronských boxů, určených právě pro tyto milostná psaníčka. Podlehněte společně kouzlu tajuplné Verony a milujte se stejně vášnivě jako oddaný Romeo a šlechetná Julie.

Verona
Verona

BENÁTKY

Už samotný příjezd do Benátek tě okouzlí. Plujete vodním taxi směrem k městu, které vám pomalu odkrývá svou krásu. Marně se slovy popisuje něco tak bizardně dokonalého jako jsou benátské vodní kanály a jejich vodní vlci v podobě ušlechtilých gondol. Zde, jako by se člověk ocitl v jiném, možná lepším, světě. Úzké poloprázdné uličky bez aut, starodávné budovy, balkónky a mosty. Voňavé muškáty v okně a čerstvě vyprané prádlo visící nad téměř každou hladinou vodního kanálu. Ne nadarmo jsou Benátky odjakživa synonymem slova romantika.

Benátky
Benátky

BARCELONA

Krásná, osobitá a pulzující. Přesně to je Barcelona. Město plné pouličních umělců, trhů a  zábavy. Pokud jsi milovníkem originality, designových kousků a neopakovatelné architektury, tak tato španělská metropole je tvým cílem. Zabookuj si útulný hostel s výhledem na moře, poblíž hlavní ulice La Rambla, která nikdy nespí. Nebo dej přednost elegantnímu hotelu u chrámu Sagrada Familia. Neboj se si svátek lásky užít ve víru tance, zábavy a barev. Troufám si říct, že toto charizmatické město strčí do kapsy i takové velikány, jako je Londýn či Řím. Nevěříš? Neváhej, jeď a přesvědč se sám;)

Barcelona
Barcelona