Kaligrafie: Naučte se psát hezky

Je docela dobře možné, že jste o tomto slově nikdy neslyšeli. V dnešním článku si podrobně přiblížíme, co kaligrafie je. Nikdy totiž není pozdě na to naučit se psát hezky. Psaní ozdobného písma je jedním z největších umění, kterému se obyčejný člověk může přiučit. Není k němu potřeba žádného speciálního talentu, ale spíše grafické vnímání a cítění.

Co je kaligrafie?

Moderní kaligrafie je oblíbená technika, pomocí které se naučíte uhladit své písmo, aby se stalo čitelnějším a krásnějším. Používají se při ní psací potřeby s flexibilním hrotem, konkrétně pera s malým hrotem nebo akvarelové fixy či profesionální štětce s velkou špičkou. S pomocí těchto speciálních nástrojů můžete kreslit silné i slabé čáry, čímž vytvoříte naprosto dokonalé texty. Díky kaligrafii tedy budete schopni napsat jedinečná, a přitom nádherná slova.

Co všechno budete potřebovat?

Základním nástrojem kaligrafie je takzvané Brush pen. Jedná se o velmi malé pero s tenkým a měkkým hrotem. Čím tenčí a měkčí hrot pero má, tím hezčí a klikatější styl písma s ním můžete vytvořit. Lze s nimi totiž napsat tlustší i tenčí čáry, což vám poskytuje nespočet designových možností. Velkou výhodou je použití inkoustu, protože se nebude propíjet při použití na standardním papíře, takže s nimi lze vybarvit i celé jedno políčko v sešitě.

Jak s kaligrafií začít?

Začít s kaligrafií není opravdu nic těžkého. Krasopis se může naučit opravdu každý, stačí si pouze na internetu vyhledat podrobný návod. Dnešní doba navíc umožňuje vyhledání detailního kurzu na YouTube, kde se dozvíte vše potřebné. Nejdůležitější je ovšem chuť a vůle začít, protože do kaligrafie vás nikdo nemůže nutit. Po zhlédnutí návodů můžete ještě navštívit různé workshopy, poté stačí pouze psát a dolaďovat styl písma za pochodu.

Kaligrafie je velmi zajímavým oborem, který by si měl každý z vás vyzkoušet. Zvláště pokud máte cit pro design a vzhled písma.

Latest Posts

Nenech si ujít