Jste často nachlazeni? Problém může být ve sliznicích

Zdroj: Pixabay.com

Imunita. Toto slovo pochází z latiny a v překladu znamená odolnost či nedotknutelnost. Pro naše tělo je velice důležitá, chrání jej totiž před nejrůznějšími škodlivinami a choroboplodnými zárodky. Pokud by nefungovala tak, jak má, byl by to pořádný problém. Mohlo by to totiž znamenat větší náchylnost k různým onemocněním, nachlazením, chřipkám či pravidelným infekčním chorobám. Objevit by se mohla také chronická únava. Víte, jak svůj imunitní systém posílit?

Zaměřte se na sliznice a kůži. Právě ony jsou alfou a omegou naší obranyschopnosti, tvoří totiž obranný štít proti celé řadě škodlivých látek a následných onemocnění. V kvalitní péči o sliznice vám mohou pomoci účinky rakytníkového oleje.

Pozitivní účinky rakytníku jsou známy po staletí

Rakytník je zeleno-stříbrný keř, který má oranžové bobule a původně pochází z Asie. Díky svým regeneračním a povzbuzujícím účinkům se stal důležitou součástí tradiční tibetské, čínské a ruské medicíny a postupně se rozšířil i po celé Evropě. Olej z rakytníku je bohatý na nenasycené mastné kyseliny (omega-3, 6 a 9 a vzácné omega-7 mastné kyseliny). Objevit jej můžete rovněž v některých krémech a gelech, používá se totiž i pro kosmetické účely – proti vráskám a vypadávání vlasů.

Na imunitu má vliv i vitamín D

Čistý stoprocentní rakytníkový olej získaný šetrnou CO2 extrakcí naleznete v doplňku stravy Rakytníkový olej + Vitamín D, který vyrábí česká společnost Noventis s.r.o. Jak název napovídá, je přípravek doplněn o vitamín D. Ten je také velice důležitý pro imunitní systém, ale zároveň podporuje správnou funkci svalů, ovlivňuje stavbu a sílu kostí a chrupu a nezbytný je i pro vstřebávání a využití vápníku a fosforu. Přípravek navíc obsahuje i vitamín E, který napomáhá ochraně buněk před oxidativním stresem. Zároveň se v něm nenachází žádná barviva, ani cukr a je vyvážený svým složením i barvou. Je k dostání ve formě kapslí a je vhodný pro dospělé a děti od tří let.

Doplněk stravy Rakytníkový olej + Vitamín D si můžete objednat na webovém portálu www.noventis.cz. K nákupu můžete využít některou z celé řady výhod: například slevu 50 korun k prvnímu nákupu, věrnostní slevy, dárky a dopravu zdarma.

Latest Posts

Nenech si ujít