JIHLAVA ŽIJE !

V pátek 31. ledna 2014 se v jihlavském Chilli Café Baru rozezněly zvuky akustických kytar, které jsem odstartovala já, jakožto Projekt-Markéta. Na libozvučné nástroje, kde jako hlavním artiklem byl kachon, mě doprovázel Víťa Schrek, místní muzikant působící v kapele China Blue. Atmosféra byla více než uvolěná. Vzduchem létaly vtípky, a i když se chybovalo, nikomu to nevadilo. Naopak se oceňovala energie, proudící z pódia k lidem. Hrálo se srdcem a tak se to odráželo i na přítomných. I přesto, že lidí nepřišlo tak jako loni, od začátku do konce byla podpora od lidí veliká.

Druhým vystupujícím se stal muzikant Oleg Homola. Hrál na svou kytaru (pozn.: elektroakustická kanadská zn. Seagul) a do duše se nám vkrádal songy jako Pupík, Cigareta, Cikánská, ale taky nám představil něco z repertoáru synů Honzy a Matěje z legendární kapely WOHNOUT např. písničku Gastrosexuál, i něco z vínku formace EMMA, Vožrali se kuchaři.

Oleg Homola

Jako posledními, kteří přijeli potěšit naše duše, byli LETY MIMO, působící na české hudební scéně od roku 1990. Mně bylo pouhých 6let a poslouchala jsem tak akorát Dádu Patrasovou a šmouly, zatímco se někde ve zkušebně rodila hvězda týhle kapely. Kluci zde v příjemných prostorách klubu, odstartovali svoji unplugged šňůru a jak se jim zde líbilo, jsem se zeptala basáka a zpěváka Lookyho.

„Byl to sice první koncert naší akustické šňůrky, ale hráli jsme tady s Markétou už před rokem, takže jsme věděli do čeho jdeme, rozhodně jsme nebyli zklamáni. Byl to mejdan se vším všudy, dokonce zakončený spontánním jamem. Do Chilli baru se určitě budeme zase rádi vracet. „

Projekt  - Markéta

Ač by se mohlo zdát, že večírek se blíží ke konci, uvolněná atmosféra vládnoucí večerem dovolila, že si za hudební nástroje stoupli i tací, kteří tam původně byli kvůli zcela jiným úlohám, jako zvučit nástroje, popíjet pivo, bavit se na báru a tak podobně. Byl jím zvukař kapely Wohnout Kulich, který ten večer zvučil Lety Mimo a Miroslav Paleček, kytarista jihlavské kapely Arciskačány. Oba tito pánové se chopili mirkofónů a kytar, za bicí usedl Lukáš Fuchs z Letů Mimo a jamová produkce mohla pokračovat. Přesně dle mého gusta. Nač by měla párty končit, když je bar plný muzikantů?

I přes né zcela zaplněný klub, bylo vystoupení všech zůčastněných, velice povedeným večírkem a já jsem potěšena, že jsem mohla být součástí.

Markéta Báťová

reportáž z 31. ledna 2014 Chilli Café Bar Jihlava

Latest Posts

Nenech si ujít