Jde vaše dítě do školy? Pořiďte mu správný psací stůl a židličku

Každé dítě by mělo mít vlastní pracovní plochu, kde si může plnit úkoly. Nejde pouze o pocit soukromí a klidu pro dítě, ale také to, že dětské stoly a židle by měly splňovat individuální podmínky.

Psací stůl pro dítě

Vyplatí se pořídit polohovatelný stůl. A to jak, co se týká výšky, tak sklonu pracovní desky. Ušetříte tím nemalé peníze, protože dítě hodně vyroste. A čím je větší, tím potřebuje vyšší stůl. Vhodné jsou stoly dřevěné, které jsou příjemnější a přirozenější než stoly z umělých materiálů. Vybírejte takové dřevo a jeho úpravu, které je odolné proti poškrábání a poškození.

 Židle

Také židle by měla být polohovatelná. A to jak do výšky, tak v oblasti opěrky zad. Sezení může být polstrované v duchu kancelářských židlí nebo se může jednat o klasickou dřevěnou židli určenou k psacímu stolu, na kterou dáte dítěti polštářek, aby nesedělo na tvrdém.

Velmi důležité je umístění stolu v dětském pokoji. Není vhodné, aby byl přímo u okna. Na druhou stranu dostatek přírodního světla je důležitý, proto umístěte stůl nedaleko okna. Stůl umístěte i podle toho, zda je vaše dítě levák nebo pravák. Levákovi by mělo denní světlo dopadat spíše z pravé strany a pravákovi naopak z levé. Proto například při stavbě moderního domu myslete i na takovéto detaily!

Latest Posts

Nenech si ujít