Jak zbavit oblečení chlupů

Zejména ženy dbají na svůj vzhled a módní oblečení. Proto je logické, že jim vadí, pokud se na šaty nachytají chlupy ze psa nebo kočky. Odstranění chlupů z oblečení není jednoduchá záležitost. A rozhodně není rychlá a málokdy je stoprocentní.

I když je to složité, tak i ženy by se měly snažit vybírat oblečení podle toho, zda mají domácího mazlíčka nebo ne. V případě ulpívání chlupů platí, že čím je povrch látky hladší, tím méně chlupů se na ni nachytá. Pokud si pořídíte sametové prádlo nebo potahy, případně manšestrové kalhoty, tak je to ta nejhorší volba. Přestože různé magazíny pro ženy tvrdí často opak, tak pravdou je, že z těchto materiálů chlupy zřejmě nikdy nedostanete. Také platí, že zcela nejhorší jsou pravděpodobně chlupy z krátkosrstých psů, které se nejhůře odstraňují.

Mezi nejúčinnější metody, jak odstranit chlupy z oblečení, patří sušení v sušičce prádla. Další možností je kousek molitanu nebo přímo houbička z molitanu. Tu dejte do automatické pračky spolu s prádlem a chlupy se na ni nachytají. Ke standardům a klasickému postupu patří známé válečky na zachytávání chlupů.

Nouzově je možné chlupy odstranit i klasickou izolepou, kterou lepící stranou přitisknete na část oděvu s chlupy a pak odtrhnete. Samozřejmě je třeba počítat s možností, že oblečení poškodíte. Pomoci můžou i gumové rukavice. Pokud je navlhčíte, chlupy z látky lépe setřete.

Zaručených návodů jak odstranit chlupy z oblečení je mnoho. Ovšem pouze po vyzkoušení zjistíte, jaký postup na které oblečení nejlépe funguje a hlavně který vám osobně nejvíc vyhovuje.

Latest Posts

Nenech si ujít