Jak zařídit ložnici pro sebe i přítele?

Zařizujete si s přítelem první ložnici? Tápete nad tím, zda zvolit masiv či lamino? Nevíte, jestli je lepší volbou pořídit si kompletní ložnicovou sestavu nebo si koupit zvlášť postel a zvlášť skříně? Rozhodování je vždy nejtěžší, ovšem jakmile se zařídíte, pak už se můžete jen těšit z hnízdečka lásky přesně dle vašich představ.

Při každém nákupu, ať už nového nábytku či oblečení, velkou roli hrají peníze. Zařídit si ložnici do nejmenšího detailu podle našich snů mnohdy stojí nemalé finance, proto je dobré mít jasnou představu a stanovit si finanční limit. Dnešní moderní nábytkové sestavy do ložnice totiž koupíte jak za pár tisíc, tak i za desítky tisíc korun.

Investice do dřeva se vyplatí

Zdroj: Pixabay.com
Zdroj: Pixabay.com

Stojíte před otázkou, zda zvolit nábytek z masivu nebo z lamina? Důležité je ujasnit si, kam a na jak dlouho nábytek pořizujete. Jestliže jste s přítelem v pronájmu a kupujte novou postel na pár let, které strávíte na studiích, potom vám jistě postačí levnější verze z lamina.

Ti, kterým se vztah ze školní lásky přehoupnul na vážnou známost a plánují svatbu, rodinu a kupují si své první bydlení, by rozhodně měli zvážit investici do dřeva. Postel z masivu sice stojí o něco více, ovšem kvalitou vám taková postel vydrží i mnoho let.

Ložnicová sestava je chytrým řešením

Koupit si do ložnice kompletní sestavu nábytku přináší mnoho pozitiv. Nemusíte přemýšlet nad tím, jakou postel sladit s onou skříní a jaké noční stolky ke všemu doladit. Na druhou stranu však není už takový prostor na originalitu.

V bohaté nabídce nábytku najdete jak nevšední, tak i obyčejné či velmi luxusní sestavy nábytku do ložnice. Ať už s přítelem máte rádi každý jiný styl, jistě ho dokážete sladit a v rámci kompromisů vybrat ten správný nábytek.

Důležité je nepodcenit detaily

Zdroj: Pixabay.com
Zdroj: Pixabay.com

Ač se detaily mohou zdát zprvu jako zbytečnost, opak je pravdou. Většina z nás maličkosti, které dělají celek, nechává nakonec. Jenže to je chyba. Již při vymýšlení koncepce je vhodné přemýšlet o tom, zda ložnici zútulníte jedním velkým kobercem nebo několika menšími. Na poslední chvíli nenechávejte ani zrcadlo. I tento prvek je velmi důležité rozmyslet. V případě, že nebudete chtít volně stojící, pak si můžete pořídit skříň již se zabudovaným zrcadlem na dveřích.

Vhodné je popřemýšlet i nad obrázky, lampičkami, povlečením a polštářky. Do ložnice z masivu se také perfektně hodí velmi oblíbený toaletní stolek. Před zařizováním je proto dobré mít v hlavě jasnou představu a té se držet po celou dobu.

Latest Posts

Nenech si ujít