Jak vybrat kvalitní jazykovou školu

Zdroj: photos.com

Cizí jazyk se dá naučit několika způsoby. Nejlepší je se přihlásit do jazykové školy a pořádně se vše naučit od základů pod vedením lektora. Jak si ale v široké nabídce škol vybrat tu pravou? Poradíme, co a jak, a hned tě budou jazyky bavit!

Ujasni si, pro koho jdeš studovat

Základem je motivace. Pozitivní motivace. Zkus si položit otázku – pro koho jdeš studovat jazyky? Proč budeš každý týden věnovat čas učení v jazykové škole a doma několik hodin přípravě? Přeci pro sebe! Pokud chceš studovat jazyky z jiného důvodu, než pro svůj vlastní prospěch, nečekej velký úspěch. Jazykové škola tě má také motivovat a dávat ti pádný důvod přijít zase. Dobrá jazyková škola a její lekce pro tebe budou nejen učením, ale také zábavou.

Porovnej nabídku a zajímej se

Dnešní nabídka jednotlivých škol je široká. Každý se snaží vyjít zájemcům o studium maximálně vstříc a najít ten pravý kurz pro každého. Nejčastěji zájemci navštěvují klasické docházkové kurzy angličtiny a dalších více nebo méně známých jazyků, které probíhají v pravidelném čase několik týdnů. Jazykové školy nabízejí i možnost lekcí v menších skupinách nebo individuální kurzy pouze s lektorem.

Jazykovky.cz jsou ucelený portál, který sdružuje jednotlivé jazykové školy a představuje jejich nabídku na jednom místě online. Nemusíš se složitě proklikávat jednotlivými weby jazykových škol. Stačí zadat, o jaký tip kurzů máš zájem, a portál ti nabídne jazykové školy a jazykové kurzy podle tvého výběru.

Jazyková škola
Zdroj: photos.com

Zajdi do školy osobně!

Vybrané jazykové školy lze díky portálu Jazykovky.cz snadno a rychle oslovit. Dnes je už běžné zajít se do školy předem podívat. Určitě si na to nechej dostatek času a před první lekcí do školy opravdu zajdi. Je důležité podívat se kde budeš studovat, kde probíhá výuka, jestli se tam dá předem sednout a dát si kávu, jestli mají připojení na WiFi, jaká je učebna a další důležité detaily. Sleduj celkovou atmosféru, do které budeš pak docházet.

Dnes je také běžné absolvovat zkušební hodinu. Na té se seznámíš s lektorem, ostatními žáky a učebnou, kde bude výuka probíhat. Vše by ti mělo být příjemné a motivující. Pokud se ti cokoli nezdá, zeptej se, nebo běž o dům dál. Nabídka je dnes široká, není potřeba chodit do první školy, na kterou natrefíš.

Jazyková škola
Zdroj: photos.com

Lektor musí mít odbornost, ale i tvoje sympatie

Dalším velmi důležitým článkem je lektor. Setkáš se s ním pravděpodobně při zkušební lekci, ale tam není prostor se na vše zeptat. Předně se zajímej u jazykové školy, zda zaměstnává odborné a dostatečně vyškolené lektory pro výuku cizích jazyků. Problém nastává u rodilých mluvčích. Sice je jejich rodným jazykem angličtina nebo další jazyk, ale ne každý je schopen jazyky učit dál. Lektor ti zároveň musí být sympatický, ostatně hlavně tě má něco naučit a to ne vždy vysoká odbornost zajistí.

Dopředu si zjisti co nejvíce informací, zajdi na zkušební hodinu, pobav se k lektorem a vybírej taky dle svého citu. Výuka tě musí bavit a musí tě taky něco naučit. Naštěstí dnes je opravdu z čeho vybírat a Jazykovky.cz jsou toho důkazem. Pojď udělat první krok a hledat!

Latest Posts

Nenech si ujít