Jak ušetřit za elektřinu? Máme pár tipů!

Snižování výdajů na provoz domácnosti je v současné době snahou drtivé většiny českých rodin. Velký důraz je kladen především na snižování nákladů na vytápění, protože to tvoří v drtivé většině domácností největší položku rodinného rozpočtu.

Často se ale zapomíná na ostatní výdaje, které jsou pro rozpočet také velkou položkou a mnohdy se dají dost výrazně snížit. A jedním z nich je například odběr elektrické energie. Pokud dokážete snížit odběr množství elektrické energie efektivními způsoby, můžete ročně ušetřit i několik tisíc. Jak na to?

Osvětlení je velkou položkou

Opravdu výraznou položkou v odběru elektrické energie jsou výdaje na osvětlení domácnosti. Pokud máte ještě staré druhy žárovek, jejich odběr je vysoký a každý měsíc platíte i několik stokorun úplně zbytečně. Ideální volbou v současnosti jsou LED žárovky, které mají výdrž až 5 000 hodin a vynaložená investice se vám na úsporách vrátí již za pár měsíců. Když budete investovat do nových žárovek nebo elektrických spotřebičů, nezapomínejte ani na zapojení proudového chrániče. Chráníte tím sebe i svou domácnost.

Naučte se elektřinu využívat efektivně

Pokud chcete snížit výdaje za elektřinu, je dobré s ní efektivněji pracovat. Samozřejmě se podívejte na nabídky jednotlivých dodavatelů a zjistěte si, zda za elektřinu neplatíte zbytečně mnoho peněz a zda by nebylo lepší přejít k jinému dodavateli. Ale zpět k efektivnímu využití elektřiny. Noční proud je výrazně levnější, než denní. Zjistěte si, kdy ve vaší domácnosti běží nízký tarif a využijte toho.

Odložený start u spotřebičů je skvělá věc

Drtivá většina moderních spotřebičů již disponuje funkcí odloženého startu nebo naplánování přesného času zapnutí. Stačí třeba jen nastavit pračku tak, aby se zapnula, až poběží nízký tarif u EON nebo u jiného vašeho dodavatele a rázem šetříte. To samé platí i pro myčku nádobí, sušičku, pekárnu na chléb nebo troubu.

Latest Posts

Nenech si ujít