Jak si dopřát klidný a nerušený odpočinek?

Zkombinovat vysokoškolské studium s prací na brigádách nebo na poloviční úvazek není nemožné. Chce to však vysoké odhodlání, sebekázeň pro včasné plnění všech pracovních i studijních termínů a především umět dopřát si kvalitní odpočinek.

Studium spojené s pracovním vytížením přináší nadměrný stres, se kterým se každý vyrovnává po svém. Nejčastěji sklouzneme k nadměrné spotřebě sladkostí. A to je špatně!

Dopřejte si kvalitní odpočinek

Mnozí to jistě znáte, ráno škola, odpoledne práce, večer plnění úkolů a věnování se rodině. Velké pracovní vytížení lze zvládat jen krátkodobě. Proto se naučte kvalitně odpočívat. Kvalitní odpočinek, i na pouhých 30 minut vám totiž prospěje.

Klidně se nebojte odpočívat přes den po příchodu z práce. Stačí pár minut. Abyste si skutečně odpočinuli, je nutné mít v místnosti klid, optimální teplotu okolo 20 – 22 oC a hlavně tmu. Právě ve tmě lidské tělo a především mozek nejlépe regeneruje. Proto naplno zatáhněte závěsy nebo žaluzie. Dnešní široká nabídka žaluzií navíc umožňuje mnoho variant materiálů a barev, se kterými váš pokoj proměníte v opravdu útulné místo.

Nemusíte se přímo nutit ke spánku, lehněte si, uvolněte se, relaxujte a na nic nemyslete. A když po pár minutách budete muset vstávat, sami poznáte, že jste energii načerpali.

TIP pro studenty na kolejích: Pokud bydlíte na kolejích, kde nemáte žaluzie, pořiďte si levné rolety, které lze jednoduše instalovat na zeď nebo rám okna. Rolety dostatečně snižují venkovní světlo a zároveň můžete vybírat z široké řady barevných potisků a vzorů látek.

Při spánku se nenechte ničím rušit

Krátký odpočinek během dne pomůže snadněji a hlavně dlouhodobě překonávat těžké dny. Neméně důležitým je také noční odpočinek. I u toho nesmíte být rušeni pouličním osvětlením, hlukem z ulice, ale také hmyzem.

Právě hmyz v podobě komárů a dotěrných much dokáže spánek pěkně znepříjemnit. Hlavně v létě, kdy stále větráme, proto situaci nepodceňujte a do oken instalujte ochranné sítě proti hmyzu. Kromě klidnějšího spánku tím také předejdete nepříjemně štípancům od komárů.

Latest Posts

Nenech si ujít