Zkombinovat vysokoškolské studium s prací na brigádách nebo na poloviční úvazek není nemožné. Chce to však vysoké odhodlání, sebekázeň pro včasné plnění všech pracovních i studijních termínů a především umět dopřát si kvalitní odpočinek.

Studium spojené s pracovním vytížením přináší nadměrný stres, se kterým se každý vyrovnává po svém. Nejčastěji sklouzneme k nadměrné spotřebě sladkostí. A to je špatně!

Dopřejte si kvalitní odpočinek

Mnozí to jistě znáte, ráno škola, odpoledne práce, večer plnění úkolů a věnování se rodině. Velké pracovní vytížení lze zvládat jen krátkodobě. Proto se naučte kvalitně odpočívat. Kvalitní odpočinek, i na pouhých 30 minut vám totiž prospěje.

Klidně se nebojte odpočívat přes den po příchodu z práce. Stačí pár minut. Abyste si skutečně odpočinuli, je nutné mít v místnosti klid, optimální teplotu okolo 20 – 22 oC a hlavně tmu. Právě ve tmě lidské tělo a především mozek nejlépe regeneruje. Proto naplno zatáhněte závěsy nebo žaluzie. Dnešní široká nabídka žaluzií navíc umožňuje mnoho variant materiálů a barev, se kterými váš pokoj proměníte v opravdu útulné místo.

Nemusíte se přímo nutit ke spánku, lehněte si, uvolněte se, relaxujte a na nic nemyslete. A když po pár minutách budete muset vstávat, sami poznáte, že jste energii načerpali.

TIP pro studenty na kolejích: Pokud bydlíte na kolejích, kde nemáte žaluzie, pořiďte si levné rolety, které lze jednoduše instalovat na zeď nebo rám okna. Rolety dostatečně snižují venkovní světlo a zároveň můžete vybírat z široké řady barevných potisků a vzorů látek.

Při spánku se nenechte ničím rušit

Krátký odpočinek během dne pomůže snadněji a hlavně dlouhodobě překonávat těžké dny. Neméně důležitým je také noční odpočinek. I u toho nesmíte být rušeni pouličním osvětlením, hlukem z ulice, ale také hmyzem.

Právě hmyz v podobě komárů a dotěrných much dokáže spánek pěkně znepříjemnit. Hlavně v létě, kdy stále větráme, proto situaci nepodceňujte a do oken instalujte ochranné sítě proti hmyzu. Kromě klidnějšího spánku tím také předejdete nepříjemně štípancům od komárů.

Komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.