Jak se v zimě zahřát?

I když to venku ještě před pár dny vypadalo jako v březnu, teď začíná přituhovat. Na hladině kaluží se tvoří ledové škraloupy a jednotlivé lístky trávy se obalují třpytivou jinovatkou. Jak bojovat proti zimě, která štípe do prstů a kloubů, a do nosu a uší! Zde je pár rad!

Ovocné čaje

Ovoce nám může pomoci i v zimě pomocí čajů. Nic nepotěší tolik, jako nějaký veselý hrníček, který navíc zvenku hřeje a uvnitř je horký čaj s tvou oblíbenou příchutí! Hodně z nás, když vidí čaj, vzpomene si na poslední chřipku – bolest hlavy, horečka a aby toho nebylo málo musel pít horký čaj nejlépe s citronem, ale čaj může být i docela příjemná prevence. Udělejte si na pár minut denně čas, uvařte si váš oblíbený čaj oslaďte kostkou cukru a zarelaxujte, protože původce imunitních poruch je právě psychika.

Sauna

Není nad to se pořádně prohřát. Komu je pořád zima, a má studené ruce a nohy měl by zajít do sauny třeba 2 krát do měsíce. Opět se mysl krásně vyčistí a čekání mezi jednotlivými cykly se dá vyplnit tím, že si vezmete knížku a čtete si zajímavý román nebo se učíte do školy. Zároveň se také otužíte a předejdete tím náchylnosti na změny teploty a krásně se vám rozproudí krev a vyčistíte se od všech škodlivin.

Otužování

Zazvoní na vás kamarádka/kamarád, vy vyběhnete jen v tričku a v teplákách před dům nebo na balkon, dvě tři minutky se domlouváte na odpoledne a k večeru už vás škrábe v krku a spouští se rýma. Je to tím, že jste náchylní na změny teploty a snadno se nakazíte. Bylo by dobré se začít trošku otužovat. Například si při cestě autobusem rozepnout bundu, protože jak vystoupíte celí vyhřátí do té zimy, bacilky na vás naskáčou a vaše imunita se neubrání. S otužováním dobře pomůže pára nebo sauna, ale pamatujte – na bazén choďte jen zdraví.

Horká vana

Poležet si v horké vaně s bublinkami a příjemnou vůní, to je něco… Všechny buňky se prohřejí a aktivují. Vy si odpočinete a zároveň budete krásně vonět – tomu říkám spojení příjemného s užitečným. Kapka heřmánkové nebo levandulové vůně namasíruje vaše nervy a smysly.

TIP: Víte, že koupel chodidel posiluje imunitní systém? Ke správné koupeli vám stačí málo.

Teplé oblečení

Nepodceňujte umění vtíravé zimy. Vaše ledviny opravdu nevydrží vše. Když víte, že se jdete projít s kamarády jen tak po městě, nemusíte se stydět za teplý svetr po vaší mamince nebo babičce, protože ho přece nikdo neuvidí, a když si půjdete sednout do kavárny, nikdo si nevšimne, jestli si sundáváte jednu mikinu nebo dvě. Nosit teplé oblečení není žádná hanba. Moje maminka říká: „nejlepší je nosit tílko, tričko nebo rolák, mikinu a bundu. Měla pravdu, od té doby, co jsem to začala takhle dělat, moje ledviny jsou v pořádku.

To jsou asi nejdůležitější body co udělat pro to, aby jsme se zahřáli a neonemocněli. Nakonec poradím, aby jste opravdu nepodceňovali sílu čaje a pili ho i několikrát denně. Rozehřeje vás to zevnitř. Přeji teplou a bezpečnou zimu!

Latest Posts

Nenech si ujít