Jak poznat jestli je tvůj kluk gambler?

Zdroj: Pixabay.com

Na moderní teenagery čeká při jejich cestě životem mnoho svodů, z nichž některé jsou neškodné, jako třeba touha něco studovat nebo cestovat. Mohou to ale být i věci vysloveně škodlivé povahy jako jsou zase drogy nebo patologické hráčství (též k vidění v médiích jako „gambling“). Má cenu s někým podobným navazovat vztah?

Že má někdo problémy s hazardem, to se pozná relativně velmi snadno. Nejprve je pro něj sázení jen jakýmsi odreagováním srovnatelné s posezením s přáteli u piva. Pokud ale začne brzy veškerý svůj volný čas trávit právě „u bedny“ je zřejmé, že s ním něco není v pořádku. U mnoha osob může celá věc dojít po čase dokonce až tak daleko, že je jim jedno, jestli nějaký vztah mají nebo ne a zajímá je pouze hra. Té ve finálním stádiu závislosti podřizují absolutně vše (další zájmy, volný čas pospolu, …).

Zdroj: Pixabay.com
Zdroj: Pixabay.com

Dalším velmi dobře patrným a nezpochybnitelným znakem patologického hráče je to, že trpí v případě odloučení se od výherních automatů abstinenčními příznaky. Chybí mu vzrušení ze hry, i atmosféra herny a on většinu času neřeší nějaké učení nebo sport, ale pouze hernu, kolik již vyhrál a jak se moc těší, až do ní zase odpoledne vstoupí. Jestliže už začíná prodávat i svoje osobní věci, aby měl na dluhy a hru samotnou, nedejbože krást cizí věci, je to již dost vážné a cesta zpět bude velmi, velmi obtížná (a to dokonce i s odbornou pomocí).

S hraním je to zkrátka stejně jako s jinými typy drog, když člověk opravdu nechce, tak s nimi sám nepřestane. Přesto ale existuje spousta alternativních věcí, které mohou držet tuto vášeň docela dobře „na uzdě“.

Třeba automaty online jsou skvělé pro zkrocení této vášně. Jedná se například o automaty Kajot online, které si můžete zadarmo zahrát. Člověk si tím pádem zahraje ve virtuálním casinu, zasází, zažije si adrenalinové zážitky, ale přitom nepřijde o jedinou reálnou korunu! Abychom vybrali z nesčetného množství online automatů zdarma nějakého zástupce – dobrým místem k alternativnímu (a jen přísně občasnému!) trávení gamblerova času je třeba zrovna takový výherní automat Turbo Gold zdarma.

Latest Posts

Nenech si ujít