Zdroj: Pixabay.com

Na moderní teenagery čeká při jejich cestě životem mnoho svodů, z nichž některé jsou neškodné, jako třeba touha něco studovat nebo cestovat. Mohou to ale být i věci vysloveně škodlivé povahy jako jsou zase drogy nebo patologické hráčství (též k vidění v médiích jako „gambling“). Má cenu s někým podobným navazovat vztah?

Že má někdo problémy s hazardem, to se pozná relativně velmi snadno. Nejprve je pro něj sázení jen jakýmsi odreagováním srovnatelné s posezením s přáteli u piva. Pokud ale začne brzy veškerý svůj volný čas trávit právě „u bedny“ je zřejmé, že s ním něco není v pořádku. U mnoha osob může celá věc dojít po čase dokonce až tak daleko, že je jim jedno, jestli nějaký vztah mají nebo ne a zajímá je pouze hra. Té ve finálním stádiu závislosti podřizují absolutně vše (další zájmy, volný čas pospolu, …).

Zdroj: Pixabay.com
Zdroj: Pixabay.com

Dalším velmi dobře patrným a nezpochybnitelným znakem patologického hráče je to, že trpí v případě odloučení se od výherních automatů abstinenčními příznaky. Chybí mu vzrušení ze hry, i atmosféra herny a on většinu času neřeší nějaké učení nebo sport, ale pouze hernu, kolik již vyhrál a jak se moc těší, až do ní zase odpoledne vstoupí. Jestliže už začíná prodávat i svoje osobní věci, aby měl na dluhy a hru samotnou, nedejbože krást cizí věci, je to již dost vážné a cesta zpět bude velmi, velmi obtížná (a to dokonce i s odbornou pomocí).

S hraním je to zkrátka stejně jako s jinými typy drog, když člověk opravdu nechce, tak s nimi sám nepřestane. Přesto ale existuje spousta alternativních věcí, které mohou držet tuto vášeň docela dobře „na uzdě“.

Třeba automaty online jsou skvělé pro zkrocení této vášně. Jedná se například o automaty Kajot online, které si můžete zadarmo zahrát. Člověk si tím pádem zahraje ve virtuálním casinu, zasází, zažije si adrenalinové zážitky, ale přitom nepřijde o jedinou reálnou korunu! Abychom vybrali z nesčetného množství online automatů zdarma nějakého zástupce – dobrým místem k alternativnímu (a jen přísně občasnému!) trávení gamblerova času je třeba zrovna takový výherní automat Turbo Gold zdarma.

1 KOMENTÁŘE

  1. Zajímavé. Je pravda, že dříve jsem také občas hrála automaty, ale už jsem se té „závislosti“ zbavila. Občas si taky zahraji na internetu, pěkně zadarmo.

Komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..