Jak levně a stylově zařídit byt

Zdroj: Pixabay.com

Uvažuješ o rekonstrukci tvého pokoje? S přítelem jste dospěli k názoru, že je čas si pořídit vlastní bydlení? Nebo si se snad rozhodla osamostatnit se a jít do pronájmu? Ať už momentálně prožíváš takovou či onakou životní změnu, jistě budeš potřebovat pár tipů a rad, jak si levně a stylově zařídit nové bydlení.

Pokud tě trápí otázka financí, pak o to více budeš zvažovat každou utracenou korunu. Ovšem věz, že ne vše musíš mít a že ne vše, co je levné, musí být také zákonitě nekvalitní.

Bez čeho se v novém bytě neobejdeš?

Jako první je nutné si uvědomit, co nezbytně do tvého nového bytu budeš potřebovat. Rozhodně si nepořizuj přemíru nábytku. Přeci jen s postupem času budeš všemožné kousky dokupovat.

Bez čeho se ze začátku ale rozhodně neobejdeš, je malá kuchyňská linka, stůl, pár židlí a postel. Všechno ostatní je poté už jen na tobě. Pro pohodlí se zaručeně šikne také gauč nebo alespoň menší křeslo, konferenční stolek a nějaká malá skříňka na televizi. Vhod přijde i velká skříň na oblečení a boty.

Jaký nábytek je trendy?

Vše vybírej důkladně. Zapomeň na prvotní opojení tím, že se stěhuješ od rodičů, a raději uvažuj nad tím, že nakupuješ věci, které ti budou muset vydržet i několik let. Zvolit můžeš například dřevěný nábytek. Ten co se týká kvality, je na tom mnohem lépe, než ten z lamina či dřevotřísky, ovšem kvalita je v tomto případě vykoupena cenou. Rozhodně se ale nevyplatí na nábytku šetřit.

Trendy jsou jednoduché linie a jednotné barvy. Dávno pryč jsou však doby, kdy byly IN barevné stěny. Raději zvol čistou bílou, kterou můžeš doplnit o různé tapety a obrázky. V barvách se pak lze vyřádit při nákupu nábytku, sedací soupravy, koberců a polštářků. Inspiraci můžeš najít například v aktuálním akčním letáku Jysk nebo v jiných prospektech.

Kde levně nábytek nakoupit?

Chceš-li nakoupit levně nábytek, potom se poohlédni na internetu. E-shopy nabízí často větší výběr za lepší ceny. Krásné kousky do bytu můžeš nakoupit třeba v internetovém obchodě Bonami.cz, kde se jistě zamiluješ nejen do samotného nábytku, ale i bytových doplňků. Navíc pokud chceš ušetřit, pak v Bonami.cz nakup přes chytrý portál Plnápeněženka.cz. Díky němu získáš peníze z nákupu zpět, tedy jejich určité procento.

Rozhodně se neboj nákupu nábytku na internetu. Právě internet nám dovoluje srovnávat, vybírat a přebírat.

Proč zrenovovat starý nábytek?

Pokud máš nějaký starý nábytek, který ti darovali kamarádi, známí nebo příbuzní, pak ho rozhodně nezatracuj. I když na první pohled se ti nemusí darovaný nábytek líbit, věz, že se budeš divit, jaká kouzla se dají se starým nábytkem za pár korun udělat. Vsadit totiž můžeš na renovaci nábytku.

Renovace nábytku se nemusíš vůbec obávat. Buď s do ní pusť sama, nebo si na pomoc přizvi odborníky. Nutné je totiž přiznat si, že starý nábytek je velmi kvalitně zpracovaný. Nejen že už dlouhá léta sloužil svým majitelům, ale ještě dlouhá léta poslouží tobě. Zpočátku stačí tak starý nábytek alespoň přetřít nebo potapetovat.

Latest Posts

Nenech si ujít