Zdroj: ofwoodsandwords.com

Čtyřiačtyřicetiletá britská spisovatelka Alexandra Potter svým lehkým humorem a originálními nápady stvořila knihy jako Kde je ta holka? Není přání jako přání.  Co se týče oblíbenosti, nejvíce u čtenářek zabodovala kniha Já a pan Darcy. Co dělat, když potkáte největšího romantického hrdinu knižního světa? A co když vás požádá o ruku?

Pan Darcy-krásný, charismatický, ohleduplný, zádumčivý, věrný, tajuplný…mohla bych pokračovat dál, ale nevyzbylo by mi místo. Začátek knihy je jako z hollywoodského silně romantického trháku. Nevýrazná, nespolečenská a introvertní vedoucí knihkupectví Emily NÁHODOU nalezne na pultu v obchodě nabídku na příjemně strávený Silvestr s Jane Austen na anglickém venkově. Nic zajímavého do té doby, než pan Darcy začne nevinně dělat Emily v hlavě zmatek svými nepředvídatelnými příchody.

Nejdřív jsem nechápala, proč Alexandra Potter nechává hlavní hrdinku setkávat s mužem, po kterém touží snad celá ženská populace. Až po dočtení poslední stránky jsem na to kápla. Samozřejmě podobnost s románem Pýcha a předsudek jsem čekala, ale rozhodně ne to, že autorka se bude snažit čtenářky (možná i čtenáře) od překrásného pana Darcyho odradit. V knize jsou vyjmenovány snad všechny příčiny, proč by moderní holka/žena neměla toužit po takovém krasavci, ze kterého sex-appel přímo vyzařuje. Protože prostě neexistuje. Sama Jane Austen vymyslela muže, jenž by splňoval veškeré její tajné ideály a sny, ale nikdy ho nepotkala.

Vše je však napsáno vtipně a ve stylu naší milované Jane Austen. Lehké čtení pro deštivé dny, které navodí pocit, že sedíme v krásně zařízeném pokoji v Pemberly a pan Darcy na pozoruje tím svým zádumčivým pohledem.

Komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.