Já a pan Darcy

Zdroj: ofwoodsandwords.com

Čtyřiačtyřicetiletá britská spisovatelka Alexandra Potter svým lehkým humorem a originálními nápady stvořila knihy jako Kde je ta holka? Není přání jako přání.  Co se týče oblíbenosti, nejvíce u čtenářek zabodovala kniha Já a pan Darcy. Co dělat, když potkáte největšího romantického hrdinu knižního světa? A co když vás požádá o ruku?

Pan Darcy-krásný, charismatický, ohleduplný, zádumčivý, věrný, tajuplný…mohla bych pokračovat dál, ale nevyzbylo by mi místo. Začátek knihy je jako z hollywoodského silně romantického trháku. Nevýrazná, nespolečenská a introvertní vedoucí knihkupectví Emily NÁHODOU nalezne na pultu v obchodě nabídku na příjemně strávený Silvestr s Jane Austen na anglickém venkově. Nic zajímavého do té doby, než pan Darcy začne nevinně dělat Emily v hlavě zmatek svými nepředvídatelnými příchody.

Nejdřív jsem nechápala, proč Alexandra Potter nechává hlavní hrdinku setkávat s mužem, po kterém touží snad celá ženská populace. Až po dočtení poslední stránky jsem na to kápla. Samozřejmě podobnost s románem Pýcha a předsudek jsem čekala, ale rozhodně ne to, že autorka se bude snažit čtenářky (možná i čtenáře) od překrásného pana Darcyho odradit. V knize jsou vyjmenovány snad všechny příčiny, proč by moderní holka/žena neměla toužit po takovém krasavci, ze kterého sex-appel přímo vyzařuje. Protože prostě neexistuje. Sama Jane Austen vymyslela muže, jenž by splňoval veškeré její tajné ideály a sny, ale nikdy ho nepotkala.

Vše je však napsáno vtipně a ve stylu naší milované Jane Austen. Lehké čtení pro deštivé dny, které navodí pocit, že sedíme v krásně zařízeném pokoji v Pemberly a pan Darcy na pozoruje tím svým zádumčivým pohledem.

Latest Posts

Nenech si ujít