Horákovi – seriál jako vystřižený z běžného života

Zdroj: ceskatelevize.cz

Příběh jako vystřižený z běžného života. Možná právě proto má serial, natočený podle Los Serrenados, takový úspěch.

Příběh vypráví malý Kubík, který se stal nejmladším členem sedmičlenné rodiny Horákových. Maminka jim umřela, když byl ještě malý a táta Honza si za ní našel náhradu v podobě Lucie, jeho první lásky. Jeden svatební obřad dal dohromady dvě rodiny, které si jsou podobné asi jako černá a bílá.

Honza má tři syny, Kubu, Ondru a Tomáše. Kubík je zlatíčko rodiny a jako jediný zapadá do obou rodin hned od začátku. Prožívá svou první lásku, pro kterou je ochoten obléct si i šaty a hrát ve školním divadle komornou. Ondra je mistrem všech lumpáren a nic mu není svaté. Ve třídě velí třem kamarádům, kteří k němu vzhlíží a udělali by pro něj cokoli. Nejstarší Tomáš miluje fotbal a holky, ale hlavně ten fotbal, protože holky už přijdou samy. Pod povrchem frajírka se ale skrývá romantická duše, skládá vlastni písně, hraje na kytaru a pro holku, kterou miluje by udělal cokoli.

Jejich rodinnou idylku, kterou si představují jako klobáskovou večeři nejlépe na gauči u fotbalu, narušila Lucie se svými dvěma dcerami. Mladší Tereza je podle kluků trochu nafoukaná. Je ve věku Ondry, takže s ním musí chodit do třídy, kde se k ní Ondra nechce znát. Po čase se Ondrovi vyrovná ve všech naschválech a dostává se jí ve třídě větší popularity. Starší Eva chodí do třídy s Tomášem, miluje poezii a blbečka z Brna. Svou romantickou povahou mezi ostatní členy rodiny tolik nezapadá.

Holky se přestěhovaly z Brna do domu Horákových, kde se stereotypy musely změnit. Začalo se jíst zdravěji a u stolu. Na klkuky jsou díky nim kladeny větší nároky, co se školy týče, ač nedosahují takové inteligence jako holky.

Seriál je jako stvořený pro příjemné rodinné večery. Všechny díly také najdete na YouTube, takže ani nemusíte čekat, jestli ho znovu na ČT1 odvysílají.

[vsw id=“4QGGl-rplhM&list=PLHlgUdsZxlGZZRHOiSj8xkHzmEmQa_Ami“ source=“youtube“ width=“500″ height=“400″ autoplay=“no“]

Latest Posts

Nenech si ujít