Festivalová sezóna začíná

Léto se konečně přihlásilo o slovo a s pěkným počasím startuje také festivalová sezóna. Jestli máš ráda hudbu, skvělou atmosféru a fajn lidi, tak neseď doma a pojď s námi na festival Hafest.

Jednodenní hudební festival Hafest je vůbec jedním z prvních v tomto roce. Začíná v sobotu 28. června v 15 hodin v areálu hráze v obci Hať, která je nedaleko Ostravy. Jestli bydlíš v Praze nebo v Brně, máš to trochu z ruky, ale pro všechny z Opavska a Ostravska je to opravdu kousek.

 

Koho na festivalu uvidíme?

Na Hafestu zahraje bývalý frontman skupiny Charlie Straight Albert Černý s novou kapelou Lake Malawi. Tento nový hudební projekt vznikl teprve nedávno. Při poslechu jejich písně Always June, která se dostává pomalu mezi lidi, nadchneme všechny fanoušky zaniklých Charlie Straight.

Dalším headlinerem je ostravská kapela Buty s Radkem Pastrňákem v čele. Určitě zazní hity jako Nad stádem koní, Mám jednu ruku dlouhou, Tata, František, Chtěl bych se jmenovat Jan a další znají snad všichni. V roce 2012 představili nové album Duperele a s ním i osobitý videoklip k písni Píseň práce, kde si zahráli známí čeští hudebníci.

Mezi dalšími kapelami se představí elektrometaloví The Truth Is Out There, ska punková kapela Sakumprásk, nebo ostravská kapela The Places. Jejich singl Nowhere to Hide byl dlouhou dobu nejposlouchanější skladbou na serveru Bandzone.cz.

Scénu trochu uklidní opavský písničkář Matěj Burda s akustickým projektem Come and Play. Nebudou však chybět ani světové hity v podání skupiny místní kapely Jeden z nás.

Vstupné na celou akci je 150 Kč. V předprodeji lístky pořídíš za 120 Kč v cukrárně v Hati a v Informačním centru v Hlučíně.

 Hafest

Doprovodný program

Během celého festivalu se můžeš těšit na atraktivní doprovodný program v podobě Street Artu, Taekwondo exhibice nebo exhibice leteckých modelu Model klubu Hať.

 

V pořadí třetí ročník festivalu Hafest připravují zapálení dobrovolníci ze spolku Ha Kultura, kteří po celý rok organizují také mnoho dalších kulturních akcí, jakými jsou například bezkonkurenční plesy. V tom co dělají, jsou opravdu dobří a pracují zadarmo. Proto neváhej a přijď podpořit Hafest svou návštěvou.

Více informací nalezneš na Facebooku Ha Kultura a na webu.

 

Program festivalu:

15:15 – 16:00 Jeden z nás

16:30 – 17:15 The Places

17:45 – 18:30 Come and Play

19:00 – 20:15 Buty

20:45 – 21:30 Sakumprásk

22:00 – 23:00 Lake Malawi

23:30 –  0:15 The Truth Is Out There

0:20 –  2:00 Afterparty

 [vsw id=“p2O1ogmW09s“ source=“youtube“ width=“425″ height=“344″ autoplay=“no“]

Latest Posts

Nenech si ujít