Elektrokolo je jízdní kolo poháněné elektromotorem. Tato praktická vychytávka nejen dokonale vypadá, ale zároveň vás hravě doveze do města na nákupy, za kamarádkou na kávu nebo do školy a do práce. Je skvělým stylovým doplňkem,  díky kterému se stanete nepřehlédnutelné.

S elektrokolem do města, do práce i na nákupy

Zdroj: Kolosbikes.com
Zdroj: Kolosbikes.com

Elektrické kolo, ať již klasické cestovní nebo i jako lehké skládací elektrokolo, je skvělým pomocníkem na cestách. Díky němu se nemusíte mačkat v přeplněné tramvaji, každé ráno chvátat na metro nebo odpoledne domů z práce čekat v koloně aut. Nejen po městě se přepravíte na elektrokole mnohem snáz, a to bez jakékoli námahy. Na schůzku tak nikdy nedojedete vyčerpané nebo ve stresu.

Kolo s motorem hravě zvládne přejet vzdálenost 50 kilometrů. Podle typu baterie je kolo znovu dobité za 4 až 5 hodin. A navíc náklady na 1 kilometr se pohybují kolem 0,04 Kč.

Jezděte jako v Bruselu. Inspiraci hledejte v EU

Zdroj: Kolosbikes.com
Zdroj: Kolosbikes.com

A jaké elektrokolo vybrat? Co se tak inspirovat v zemích, kde kola poháněná motůrkem jsou nedílnou součástí života místních obyvatel? Ano, správně tušíte, že řeč je o Beneluxu anebo konkrétně o Belgii. Právě v její hlavní metropoli jsou kola mnohem pohodlnější a hlavně i rychlejší alternativou přepravy.

Úředníci Evropského parlamentu jsou názornou ukázkou toho, že do práce se dá vyrazit na kole, v obleku a s aktovkou. Právě oni nově budou ulicemi brázdit s elektrokolem značky Kolos. Pokud si myslíte, že to, co mají v Bruselu, nemůžete mít i vy, pak jste na velkém omylu. Zakázku pro Evropský parlament na dodávku elektrokol totiž vyhrál český výrobce jízdních kol a elektrokol Citybikes, s.r.o.

Je libo elektrokolo růžové, červené nebo bílé?

Zdroj: Kolosbikes.com
Zdroj: Kolosbikes.com

Elektrokolo Kolos No.3 je vybaveno kvalitním rámem, lithiovou baterií typu Li-ION a moderním předním nebo středovým motorem 8 FUN. Na stránkách www.kolosbikes.com si lze díky praktickému konfigurátoru vybrat kolo přesně pro vaše potřeby. Od volby oblíbené barvy, přes pohodlnost a design sedla a rukojetí, až po kapacitu baterie. Stačí si tak vybrat z bohaté nabídky a zvolit si ten nejvhodnější typ elektrokola. Potom už jen nasednout a užívat si volnosti.

Navíc ke kolu není nutné mít řidičský průkaz, a proto za kamarádkou do vedlejší vesnice dojedete snadno a rychle i bez něj. Tak co, netoužíte po tomto praktickém a stylovém doplňku? Na jaře už jen pak stačí obléci květované šaty, džínovou bundičku a vyrazit s proutěným košíkem pro čerstvé pečivo nebo na odpolední čaj. Z takové představy dokonalost doslova jen dýchá.