Dovolená Korsika: Navštivte nejkrásnější část ostrova

Tou nejkrásnější částí Korsiky je bezpochyby západní pobřeží ostrova. Soutěska Spelunca, skalní ráj Calanches, turistické centrum Porto nebo korsický Matternhorn – vrchol Paglia Orba. To je dovolená Korsika, na kterou nikdy nezapomenete.

Soutěska Spelunca na Korsice – tu nesmíte vynechat

Soutěska Spelunca je jednou z nejznámějších a nejnavštěvovanějších přírodních atrakcí ostrova. Jde o několik set metrů hlubokou soutěsku nacházející se ve skalách z červené žuly. Při procházce zdejší krajinou máte možnost se vykoupat v mnoha zdejších tůních a podaří se vám spatřit také kamenné mosty, které zde zůstaly z dob janovské nadvlády. Nádech historie v úchvatné přírodní krajině vás ohromí. Soutěska končí jen nedaleko letoviska Porto.

Turistický ráj Porto

Když už budete na Korsice a projdete si soutěsku Speluncu, nesmíte se zapomenout zastavit v přímořském letovisku Porto. Jeho západní pobřeží nabízí kouzelné oblázkové pláže s krásným přístavem. Dominantou zálivu je janovská strážní věž, která se nad zálivem tyčí a vzbuzuje neopakovatelný dojem – tohle je víc než jen příjemné koupání.

Není problém z přístavu vyrazit na jednu z místních vyhlídkových plaveb a prohlédnout si tak pobřeží ze širého moře. Porto je výchozím bodem pro výlety, třeba ke skalním útvarům Calanche – oblast chráněná organizací UNESCO. Jde o unikátní skalní útvary z oranžové a růžové žuly a útesy spadající přímo do moře.

Vystoupejte až na vrchol Paglia Orba

Paglia Orba je čtvrtý nejvyšší vrchol Korsiky a měří 2525 m. Skalnaté hoře se přezdívá Korsický Matternhorn. Vystoupat až na vrchol chce spíše horolezecké zkušenosti než jen nadšení obyčejného turisty, ale i tak se můžete bez obav vydat do sedla mezi Paglia Orbou a Capu Tafunatu nad horskou boudou Refugu Ciuttulu di i mori.

Výhledy z toho místa patří k těm nejkrásnějším, které může Korsika nabídnout – sice nic pro ty, kteří trpí závratěmi, ale stojí to za to. Když už tu budete, rozhodně zkuste dojít co nejdál. Dovolená Korsika – to je zážitek vedle zážitku – připravte si foťák a všechno dokumentujte, protože tohle se jen tak někde nevidí.

Aktivní dovolená, která nabídne pro každého něco – přesně tohle je dovolená Korsika. Užijte si ji.

Latest Posts

Nenech si ujít