Děsivá splynutí pokračují

Nakladatelství Fragment vydalo i pokračování knihy od Jill Hathaway Děsivé splynutí: Vidím to, co vrah, na které jsme nedávno vydali recenzi. Ani jeho pokračování rozhodně nezklamalo a vypráví nám další napínavý příběh o dívce Sylvii se zvláštními schopnostmi.

Napínavé příběhy Vee pokračují

Po smrti Zeana se Sylvii zdají sny, které jsou na chlup stejné, jako večer jeho smrti, kdy se do něj během nehody převtělila. Jednou v noci se ale vzbudí a řídí auto sama. Než si uvědomí, co se to děje, stočí ho a vybourá se. Celá potlučená se snaží dojít zpět domů a vyhlíží, koho by mohla stopnout. Uvidí auto, které u ní začalo zastavovat. K jejímu nemilému překvapení v něm seděl Whisky se Samanthou, která byla úplně na mol. Přestože jí chtěl pomoci, raději utekla a pokusila se zastavit dalšího zachránce. Ve vozidle seděla stará dáma Diana, na které byla jedna podivnost – dovezla jí až před dům a to jí ani Vee neřekla, kde bydlí. Tyhle myšlenky však dokázala překonat jediná osoba. Objevila se u nich přede dveřmi a na první pohled by se mohlo znát, že je to Sylviina mrtvá maminka. Byla to ale teta Lydie, která jako náctiletá utekla do Kalifornie a ukradla z domu peníze. Teď se vrátila za rodinou s tím, že jí chce poznat. Vee ale tuší, že tu něco nehraje. Další den ve škole se o Samantě začaly roznášet fámy. Když si Sylvie vzpomněla na to, co jí Whisky udělal na loňském plese, rozhodla se, že nikomu dalšímu už neublíží. Holky se rozhodly uskutečnit plán, který ale neskončil úplně podle jejich představ. Ten večer si Vee uvědomí, že tu musí být ještě někdo, kdo se dokáže převtělit do ostatních. Podezřívá Lydii, ale je to určitě ona?

Ani druhý díl nezklamal

Po prvním dílu této knihy jsem se nemohla dočkat, až si přečtu další. Musím přiznat, že jsem se trochu bála, aby mě nezklamal, jako se to už mnoha jiným knihám povedlo. Napínavý příběh mě nenechával spát a ve chvíli, kdy se kniha chýlila k vyvrcholení jsem se od ní nemohla odtrhnout. Příběh je skvěle vystavěný, moc se mi líbí propojenost, jen bych ocenila, kdyby některé zápletky byly vyjasněny například už v půlce knížky a ne to všechno nahrnout na konec. Vůbec by mi nevadilo, kdyby vyšel i další díl a rozhodně bych si ho s nadšením přečetla.

Myslím si, že tato kniha je vhodná pro náctileté slečny, které milují napětí i romantiku. 

Latest Posts

Nenech si ujít