Designblok 2013: týden plný návrhářství a stylu

Jakousi tradicí se už stalo, že každou první polovinu října se konkrétní pražská místa zaplní interiérovými doplňky, nábytkem či osvětlením různého tvaru, stylu a materiálu. Vše vytvořené českými talentovanými designéry, jejichž práci si oblíbí nejeden návštěvník. Není pochyb o tom, že by tomu letos bylo jinak.

Výstavní místa Designbloku

Designblok tento rok pořádá již 15. ročník v řadě. Od 7. – 13. října tak můžeš navštěvovat jednotlivá místa Prahy jako je například Superstudio Nákladové nádraží Žižkov, což je jakési centrum celého sedmidenního festivalu. Zde bude divákovi umožněn vstup i do jinak nepřístupných a architektonicky velmi zajímavých prostorů, které doladí výstavy na úroveň dokonalosti.

Zdroj: designblok.cz
Zdroj: designblok.cz

Zavítat se vyplatí i do Art House Colloredo-Mansfeldského paláce, kde se dočkáš expozic od českých a zahraničních špiček, vybíraných samotnými kurátory Designbloku.

Třetím výstavním místem je Openstudio Kafkův dům na Staroměstském náměstí. Tento prostor návštěvníkovi nabídne prezentace designérských škol nebo projektů světových značek. Chybět nebudou ani módní přehlídky či jiné události s módou související.

Zdroj: designblok.cz
Zdroj: designblok.cz

Vystavovatelů je nespočet a různorodost doslova ohromující. Desingblok nabízí pestrý program, z jehož nabídky si musí vybrat úplně každý. Nech se okouzlit křišťálovým osvětlením, kovovým nábytkem, výjimečnými spotřebiči, plastovými hračkami či interiérovými doplňky vyrobenými z odpadu nasbíraného v obchodních domech IKEA.

Fashion Week

Neopomenutelnou součástí tohoto týdne se stane i tzv. Designblok Premier Fashion Week, kde mezi hlavní lákadla nepochybně patří módní přehlídky českých i zahraničních návrhářů, představujících převážně své zimní a jarní kolekce na nadcházející sezónu. Přehlídky některých značek bude možné vidět v prostoru kostela svatého Šimona a Judy. Těšit se můžeš například na tvorbu Kláry Nademlýnské, Hany Havelkové či speciální kolekci haute couture Liběny Rochové.

Zdroj: designblok.cz
Zdroj: designblok.cz

V posledních dvou dnech se Kafkův dům promění v tzv. pop-shop, a tak kromě samotné podívané dostaneš v rámci Designbloku i jedinečnou příležitost si originální kousky od některých návrhářů vyzkoušet a zakoupit.

Veškeré aktuální informace o probíhajících dnech plných designu nalezneš na oficiálních stránkách designblok.cz. Vstupenky na celý průběh festivalu lze zakoupit ve kterékoliv budově Designbloku. Vstupné na jednotlivé módní přehlídky pak v předprodeji Ticketpro.

Zdroj: designblok.cz

Latest Posts

Nenech si ujít