Zdroj: sahcknews.com

12. září 2013 se na veřejnosti objevila zpráva, že J.K. Rowlingová píše scénář ke své knize Fantastická zvířata a kde je najít a fanoušci začali právem šílet. To pravé šílenství však přijde příští rok, kdy se v kinech má objevit první díl ze zamýšlené série.

Stačila jedna kniha a jeden film o obrýleném čaroději s jizvou na čele a svět se doslova zbláznil. Děti po celém světě si přály k Vánocům živé sovy i kouzelnické hůlky a spisovatelka Joanne Kathleen Rowlingová nestíhala psát pokračování. Nakonec sedm knih a osm filmů provázelo čtenáře neuvěřitelných 11 let a vydělalo 149 miliard korun. Není se čemu divit, společnost Warner Bros Entertainment po dotočení posledního dílu ze série o Harry Potterovi moc nejásala. Tak dlouho hledala řešení, čím fenomén naší doby nahradit, až se jí pod ruce dostala útlá knížka Fantastická zvířata a kde je najít. Tu napsala Rowlingová v roce 2001 jako doplňující knihu k celé sérii. Od té doby sloužila všem věrným fanouškům, jež se chtěli dozvědět co je to Drsnochvost, proč je nebezpečné mít doma Jedometa, nebo kde všude najít Všudylezku.

Napsat scénář hned k několika celovečerním filmům dostala ta nejpovolanější – sama autorka. Společnost Warner Bros uvedla, že příběh se bude odehrávat ve 20. letech v New Yorku (70 let před narozením Harryho Pottera), kde se mladý a nadaný absolvent Školy čar a kouzel v Bradavicích Mlok Skamander bude studovat kouzelná zvířata.

Samotná kniha čítá přibližně 72 stran a je doplněna o předmluvu Albuse Brumbála, nebo pojednání o mudlech a jejich znalostech v oboru fantastických zvířat. Pak už je v knize obsáhlý abecední seznam všech tvorů, které díky Skamanderovi zná celý kouzelnický svět. Kniha se stala i povinnou učebnicí bradavických studentů, proto se není čemu divit, že ve výtisku patřící Harry Potterovi najdeme vtipné, ručně psané poznámky samotného Harryho, ale i Rona a Hermiony.

Společnost Warner Bros odkoupila od Rowlingové i práva na natáčení Prázdného místa, které bude televizní stanice BBC vysílat jako seriál už v tomto roce. Hold Rowlingová je slušný byznys.

3 KOMENTÁŘE

  1. Hezký článek. Ale na to, že tento i o Jane Austin píše studentka vysoké školy, mě fascinuje počet chyb. Bylo by dobré si po sobě dílo nejdříve přečíst a ne ho hned uploadovat na blog. Ale zajímavé čtení to je.

  2. Děkuji za pochvalu za článek. A k těm chybám? No nikdo není dokonalý a trénink dělá mistra.

  3. Pravopis se dnes řeší snad v každé diskuzi. Já osobně žádnou do očí bijící chybu nevidím. Ale článek je to opravdu dobrý. Rowlingová je stejně úžasná spisovatelka, která musí mít tak rozvinutou fantazii, že si to ani nedokážu představit. Co ona dokáže vymyslet …

Komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.