Dárek k Vánocům? Jen už žádné ponožky!

Zdroj: Pixabay.com

Vánoce jsou tady. Zase. Každý rok najdu pod stromečkem chlupaté ponožky, růžové pyžamo a pár neforemných triček, ve kterých bych nešla ani vyhodit koš. I kdybych si na čelo nechala vytetovat seznam věcí, které bych ráda pod stromečkem našla, tak je stejně nedostanu. Proto jsem na Ježíška přestala věřit už před narozením. Ale nebojte, pesimistická rozhodně nejsem! 🙂

Co by si takový průměrný člověk mohl přát? Pro většinu našich příbuzných je to španělská vesnice. Většinou to začíná u oblečení, které odmítáme nosit a končí to dárkovými poukazy. Přináším tedy pár typů, které by ty Vánoce mohly vylepšit.

KNIHY (zaručený úspěch u každého bookoholika)

Černý dům/Stephen King, Peter Straub

Legendární Stephen King spojil síly se spisovatelem Peterem Straubem.  Co by mohlo vzejít ze spolupráce dvou mistrů hororů? Překvapivě horor. O vydání knihy se postaralo nakladatelství Pavel Dobrovský – BETA.

Severoamerickým státem Wisconsin otřesou brutální vraždy šíleného Alberta Fishe. Místní policie nemá na takové vraždy buňky, proto požádá o pomoc detektiva Jacka Sawyera. Na povrch se ale dostává otázka, zda za vraždami opravdu stojí člověk a nebo něco mnohem horšího.

MY 2/Radka Denemarková

Ema utíká před nešťastným manželstvím, Tony pracuje jako kadeřník. Oběma se líbí muži. Otázka lásky, štěstí, zranitelnosti vztahů, sexuální orientace i sexu provází celým dějem. Román od české spisovatelky vydalo nakladatelství Mladá fronta.

Na motivy knihy byl natočen film, který v momentální chvíli vchází do českých kin. Film dosáhl „neuvěřitelných“ 68%. Na české poměry je to výkon zasluhující Oscara!

Procitnutí slečny Primové/ Natalia Sanmartin Fenollera

Jedna z nejočekávanějších knih je konečně na pultech knihkupectví. Taky si s ním nakladatelství Host dávalo pěkně načas. Roztomilý příběh o městečku, které se postavilo zády vlivům moderního světa i dívce, která do tohoto městečka přišla.

Podle zahraničních médií byly odkoupeny práva a za pár let bychom se mohli dočkat filmového zpracování.

Zdroj: Pixabay.com
Zdroj: Pixabay.com

Temnější odstíny Švédska/Stieg Larsson, Asa Larssonová, Eva Gabrielssonová, Henning Mankell

Stieg Larsson, Karin Fossum i Henning Mankell nám ukázali, že sever Evropy není jenom plný ledu, ale také neobjevených talentů. Mistři krvavých scén i lstivých vrahů dovedli detektivní žánr k naprosté dokonalosti. Teď přichází tlustopis sedmnácti povídek od těch nejlepších literárních zabíjáků. Antologie vychází 1. prosince u nakladateství Host.

Pokud si chcete přečíst úryvek, neváhejte kliknout sem.

Andrew Fukuda – Kořist/Andrew Fukuda

Na českou scénu přichází další pokračování dystopického románu Andrew Fukuda – Kořist. První díl, Hon, sklidil u mladších čtenářů úspěch. Kořist vychází pod taktovkou nakladateství Fragment.

Svět, kde jsou lidé považováni za pochoutku z cukrárny a všichni touží po krvi ostatních? Hlavní hrdinové z prvního dílu, Gen a Sisy se dostanou před krvelačnící společnosti do bezpečí vysokých hor. Ale opravdu je bezpečné žít mezi hrstkou lidí zavřených v horách?

SBĚRATELSKÉ PŘEDMĚTY PRO VŠECHNY FILMOVÉ/SERIÁLOVÉ ŠÍLENCE (úspěch zaručen u všech)

Zdroj: Pixabay.com
Zdroj: Pixabay.com

Co třeba šachy ve stylu Alenky v říši divů? Obraceč času Hermiony Granger nebo dýmku Bilba Pylíka? Nebo také tričko se Star Wars či záložka s Reprodrozdem? Mohla bych toho doma mít mraky a stejně bych nebyla spokojená. U nás existuje hned několik eshopů, kde k těmto věcem přijít. Portál Mysticum nabízí originální zboží od karnevalových kostýmů, masek a originálních šperků až po filmové repliky, fantasy dekorace a sošky.

Dalším internetovým obchodem specializujícím se na originální dárky je i Sběratelskýráj. Seženete tady naprosto všechno. Knihy, komiksy, placky, odznaky, videohry, deky, hrnky, budíky, mikiny, bundy, fantasy doplňky, kostýmy, povlečení, puzzle, kalendáře, hračky, plakáty, repliky zbraní i šperků z filmů a seriálů atd.

ORIGINÁLNÍ DÁRKY ŠITÉ NA MÍRU

Při vybírání dárků se nechte inspirovat i portálem Lucerny. O originální dárky tady rozhodně není nouze. Za pár kaček tady seženete trička s vtipnými hláškami, dárky pro lidi holdující alkoholu i cigaretám, kanadské žertíky, svíčky i aromalampy atd.

SPECIALIZOVANÉ OBCHODY

Pokud si nejste jisti v kramflecích, pak se zaměřte na obchody zaměřující se na dárky. A to nejen na Vánoce. Jedním z mnoha je například internetový obchod uzasne-darky.cz.

ZAHRANIČNÍ OBCHODY

Zdroj: Pixabay.com
Zdroj: Pixabay.com

Pokud je angličtina pro vás něco jako čeština, pak nepohrdněte serverem bookdepository.com. Jedná se o ráj pro všechny zarputilé čtenáře. Od knihy, které zde mimo jiné najdete v mnoha jiných jazycích, se tu najdou i záložky, pohlednice, kancelářské potřeby i šperky. Do České republiky dovážejí zadarmo!

Nezapomeňte, že ze zahraničí byste měli objednávat s předstihem. Dodací lhůta může být až měsíc.

Velmi originální dárek byste mohli dát i milovnici Jane Austen. Obchůdek v anglické Bathu uvedl do provozu internetový obchod. Dováží téměř do celého světa (poštovné do ČR nepohybuje okolo 4 GBP) a dárky jsou opravdu úchvatné. Vybírat můžete z originálních zápisníku ve stylu Jane Austen, psacích potřeb, tašek s nápisem I love Mr. Darcy, šperků, čajových setů i dobových kostýmů.

Latest Posts

Nenech si ujít