Zdroj: Lebon.cz

Trápí vás zápach linoucí se z ledničky? Poradíme víc, než jen umístění talířku s jedlou sodou!

Snažíte se, aby vaše domácnost byla voňavá a čistá? Každá hospodyňka ví, že nejvíce dají v úklidu zabrat luxusní koupelny , kde se nejčastěji uklízí zrcadlová skříňka a kuchyně. Je to i proto, že tyto dvě místnosti se používají nejvíce a každý den. Někdy se však stane, že i přes vaší veškerou snahu naruší vaší čistotu pach linoucí se z ledničky. Poradíme vám, jak proti tomu bojovat!

Praktické tipy, které zatočí s nepříjemným zápachem v lednici!

Uzavřené jídlo

Snažte se mít veškeré aromatické potraviny (česnek, cibule, sýry, uzeniny apod.) uzavřené ve speciálních dózách nebo je alespoň obtočte potravinářskou fólií. Tím zajistíte, že otevřené potraviny nebudou mezi sebou vzájemně přejímat pachy, ale také se nebudou tak rychle kazit.

Pravidelný úklid

Každý týden pravidelně gruntujete? Do svého seznamu úklidu, kam patří úklid koupelny, vytírání celého domu či bytu a utírání prachu, přidejte také lednici. Minimálně jednou týdně si najděte čas, abyste utřeli rozlité šťávy, skvrny od ovoce, atd. K čištění používejte jedlou sodu, jar nebo mýdlo a vodu.

Horké a studené

Také občas dáváte do ledničky zbytky ještě teplého jídla? Snažte se umisťovat krabičky s teplým jídlem dál od masa a mléčných výrobků. Tím tak zamezíte jejich kažení a zápachu. Ideální je pokud dáte zbytku potravin do jedné police oddělené, od všeho ostatního.

Mrazící box

Zápach může jít nejen z ledničky, ale také z mrazící části. Pozornost věnujte především formám na led, které vstřebávají různé pachy. Proto je myjte tak často, jak to jen půjde. Zvláště pokud v nich skladujete bylinky (petržel atd.).

Skladování masa

Maso mějte v lednici vždy uzavřené do nádoby nebo zabalené do fólie a na talířku, aby šťávy neprosákly do jiných potravin.

Máte problém se zápachem v lednici?

Komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..