C. S. Lewis se vrací na plátna

Zdroj: wodumedia.com/

Během dvou let má do kin vejít další díl Letopisů Narnie – Čarodějův synovec. Bude se jednat o propadák, nebo se dočkáme skvělé podívané?

Poprvé nás režisér Andrew Adams zavedl do divoké přírody Narnie v roce 2005. To, že vynechal první díl knižní série britského spisovatele Clivea Stephena Lewise a ihned začal natáčet v pořadí díl druhý (Lev, čarodějnice a skříň) mu nakonec všichni odpustili. Film se dočkal uznání a děti po celém světě začali věřit, že právě jejich skříň je bránou do světa faunů a víl. Čtyři sourozence Pevensieovi   si zamilovali všichni a fanoušci se dožadovali pokračování v podobě Prince Kaspiana. Režie se ujal opět Andrew Adams, ale slávy se už moc nekonalo. Možná to bylo velkou odmlkou mezi oběma filmy, možná že z dětí snících o Narnii vyrostli puberťáci s jinými zájmy. Dle mého názoru byl jedinou výhrou výběr herce pro roli prince Kaspiana. Té se ujal britský herec Ben Barnes, známý též jako Dorian Grey z Dickensovo románu Obraz Doriana Greye.

Zdroj: zimbio.com
Zdroj: zimbio.com

Po dvou letech do kin vešel zatím poslední díl – Plavba Jitřního poutníka, tentokrát natočený pod taktovkou Michaela Apteda. A to už byl doslova propadák s vykřičníkem. Kritika se nesla na přemíru efektů, které samotný příběh posouvaly až na druhou kolej, nebo nesrovnalosti s knihou. Po celkovém neúspěchu se rozhodla společnost Walt Disney Picture a Walden Media změnit taktiku. Místo dalšího pokračování s názvem Stříbrná židle se začal psát scénář k úplně prvnímu dílu knižní série – Čarodějovu synovci. Ten má přijít do kin v roce 2016. Podle Walt Disney Picture chtějí uvést na pravou míru, jak vznikla Narnie, odkud přišel Aslan a proč se kouzelná skříň zrovna objevila v domě šíleného profesora.

Děj Čarodějova synovce se točí okolo dvou dětí, Polly a Digoryho, které se nešťastnou náhodou pomocí Digoryho šíleného strýce dostanou do Mezisvěta, tzv. čekárny, odkud vstoupí do zanikající země Bílé čarodějnice. Odtud děti utečou i s Bílou čarodějnicí v patách do Narnie, země, která se teprve začíná utvářet, kde vládne lev Aslan, a kde zvířata mají dar umět mluvit. Zlo v podobě Bílé čarodějnice je tentokrát zažehnáno, ale boj o mír teprve začíná. Děti se po velkém dobrodružství vrací opět domů a Digory si sebou přinese zázračné jablko, jež uzdraví jeho těžce nemocnou matku. Semínka z jablka zasadí na zahradě a po několika letech z mohutného stromu nechá udělat skříň – tu skříň, jež neskrývá jen kabáty na zimu.

Latest Posts

Nenech si ujít