Bydlení po škole. A co dál?

Studentské bydlení na kolejích se spolužáky a na privátech s přáteli začíná v jisté době být nedostačujícím, a tak často přemýšlíme nad tím, co dál? Na jednu stranu chceme bydlet již samostatně či s naší drahou polovičkou, ovšem na druhou se nechceme vzdát luxusu hlavního města.

Ano, bydlení v Praze přináší mnoho výhod, tak proč se jich vzdávat bydlením mimo metropoli.

 

Kultura, sport, …Vše na dosah ruky

Praha je velice atraktivním místem pro život. Splňuje veškerou potřebnou občanskou vybavenost, takže ať už jsi milovnicí sportu či kultury, na své si přijdeš tak či tak. Běhání v parku, fitbox v posilovně nebo plavání v aquaparku. V Praze nic není problém, a to bez zdlouhavého dojíždění.

Tak samo rozhodneš-li se odpoledne zajít do na výstavu Andyho Warhola, večer do divadla či na muzikál a poté na romantickou večeři s přítelem, i to ti Praha splní. Tak proč se jí vzdávat?

Bydlení v Praze je dostupné i pro mladé, a to ať už jsi single, v páru nebo jsi v očekávání prvního potomka. Dříve než se s partnerem rozhodneš pro vlastní bydlení, přečti si pár rad jak vycházet s financemi při společném bydlení.

 

Praha bude atraktivnější i v budoucnu

Naše hlavní město táhne, a tak není divu, že díky developerským společnostem vyrůstají nové byty v Praze. Proto neber z Prahy zpátečku a zůstaň v této metropoli i po studiích. Finanční náročnost života, je lehce vykompenzována vyšším platem v zaměstnání.

Tak se podívej například na byty Praha 5 od developerské společnosti FINEP a třeba právě tam najdeš inspiraci pro další životní etapu.

Rodinný dům v Praze, zdroj: www.finep.cz
Rodinný dům v Praze, zdroj: www.finep.cz

Zapomeň na rodinný život v satelitu

Pokud si představuješ, jak budeš šťastně žít s rodinou ve velkém domě v satelitním městečku, pak věz, že často nedostačující občanská vybavenost a špatná dopravní dostupnost ti brzy zkazí rodinnou idylku. Proto pokud si přeješ dům, pak neutíkej z Prahy a zkus raději rodinné domy v Praze.

V atraktivních lokalitách Stodůlky nebo Štěrboholy nalezneš nově vznikající vilové čtvrti umístěné v krásné přírodě s dostatkem soukromí a přesto v blízkosti centra metropole a všech dostupných služeb. S bydlením v Praze budeš také mít výrazně ulehčené dojíždění do práce, jelikož se metrem všude dostaneš za pár minut. Praha představuje pro mladé páry a rodiny ideální bydlení s dostatečnou nabídkou volných pracovních míst a dostupností kvalitních služeb, škol, lékařů a bohatého kulturního vyžití.

Latest Posts

Nenech si ujít