Britský sitcom, kterému musíte podlehnout

V nedávné době začala britská televizní stanice ITV natáčet zbrusu nový sitcom Vicious. Poznejte herce z Pána prstenů i Harryho Pottera v úplně jiném světle.

Vicious (v překladu – zlý, zlomyslný) se točí okolo dvou starých gayů žijících v londýnském Covent Garden a jejich přátel. Možná si řeknete, že Britové jsou studení jako jejich neustále zamračené počasí a jejich vtipům nikdo nerozumí, ale opak je pravdou. Tento 7-dílný sitcom vás přesvědčí, že Britové dokážou všední nudné dny obyčejných lidí přeměnit v seriál plný humoru, sakrasmu a situační komiky.

Jednou z hlavních postav je anglický herec Ian McKellen, jehož dostala do podvědomí diváků role Gandalfa z Tolkienovy veleúspěšné trilogie Pán prstenů. Zde představuje přestárlého a stále mrzutého herce Freddieho, který už nedostává žádné pracovní nabídky. Vztek s dávkou ironie si vylévá na svém partnerovi Stuartovi, jehož ztvárnil Derek Jacobi. Na rozdíl od Freddieho se Stuart zhostil role „poslušné manželky“ – vaří, uklízí, otevírá dveře návštěvám a hlavně neustále volá své matce, která mimochodem neví, že její syn je gay. Violet, přítelkyně Freddieho a Stuarta, si zahrála britská herečka Frances de la Tour, známa také jako Madame Maxim ze série o Harry Potterovi. Violet s vytříbeným vkusem pro humor střídá milence doslova jako na ponožky, aby zaujala Freddieho a Stuartovo mladého souseda Ashe, jehož ztvárnil nadaný Iwan Rheon. Už bychom mohli říct, že se na scéně objevila normální postava, ale nenechte se zmýlit. Ash je synem zločinců a leckdy se to v jeho chování projevuje. Ten správný ráz ději dodávají i neustále zmatená Penelope, či přehnaně šetřivý Mason.

V prosinci 2013 vyšel zatím poslední vánoční díl, ve kterém se „vánoční idyla“ u Stuarta a Freddiho doma promění v hru „Pravda, nebo úkol“ a na povrch začnou vyplouvat dávno zapomenutá a leckdy pikantní tajemství.

Latest Posts

Nenech si ujít