Bábovky jsou knižním hitem od Třeštíkové

Bábovky nejsou jen oblíbeným nedělním dezertem. Bábovky jsou i novou knihou Radky Třeštíkové. Tato mladá česká spisovatelka nyní slaví se svou třetí knihou velké úspěchy. I přes právnické vzdělání se věnuje psaní knih, přispívání článků do několika časopisů a rodině.

Radka Třeštíková je pro mnohé známá již díky svému osobnímu facebookovému profilu, který pravidelně obohacuje svými postřehy ze života. Někteří spisovatelku zaregistrovali již díky prvotině Dobře mi tak, na kterou navazoval další titul s názvem To prší moře.

Rozmanitost osudů umožňuje každému se v knize najít

BábovkyBábovky jsou třetí knihou R. Třeštíkové. Kniha vypráví o 12 příbězích a v každém z nich hraje hlavní roli žena. Všechny osudy jsou propojeny v jeden román.

První kapitolu otevírá milenka Rebeka. Zpočátku klasická zápletka pro mě s ne úplně dechberoucím stylem psaní byla malým zklamáním. Právě zmiňované postřehy ze života spisovatelky jsem četla jedním dechem. To samé se o první kapitole říci nedalo.

Rebeka, Karolína a Martin je klasický milenecký trojúhelník. Příběhy obou žen jsou tak trochu prvoplánové. Ovšem zbylých 10 životních osudů se dalo dopředu jen stěží předpokládat.

I přestože prvotní natěšení po první kapitole mě přešlo, rychlost jakou jsem knihu přečetla, tomu rozhodně neodpovídala. Osudy žen do sebe zapadaly jako puzzle, které ovšem po přečtení všech stránek nedaly dohromady žádný ucelený obrázek.

V knize se vtip střídá s nezdary i s životními tragédiemi

BábovkyKniha ve mně vyvolávala řadu pocitů. Od zklamání přes úsměv až po rozhořčení. Na konci jsem měla pocit, že mi spisovatelka dluží vysvětlení. Hledala jsem další stránky, které by všechny osudy tak nějak uzavřely.

Po pár dnech, kdy jsem nad knihou stále přemýšlela, jsem si však uvědomila, že konec není. Řada žen z knihy stále žije svůj příběh a to, zda bude se šťastným koncem je jen na nás na čtenářkách (i čtenářích). To právě my můžeme rozhodnout o tom, zda v našich představách bude milenka Rebeka s ženatým Martinem nebo zda kariéristka Renata se stane skutečnou matkou.

Každá z nás pokračování i konec vidí jinak. Třeštíková ve své knize dala velký prostor fantazii a představám právě nám čtenářům. Kniha je čtivá a pro letní dovolenou přímo napsaná. Velkým plusem je i barevná a hravá obálka, která se v žádné knihovně neztratí.

Knihu vydalo nakladatelství MOTTO.

 

Latest Posts

Nenech si ujít