Audioknihy šetří kabelku, boty i čas a nebrání fantazii

Držet v ruce knížku v dnešní době nefrčí. Občas to vypadá jako by se svět dělil na dvě půlky. Ti, co knihy milují a nedají na ně dopustit, což jsou takzvaní knihomolové, a ti, co před knihou do ruky raději dají sluchátka do uší a nechají se unášet rytmem hudby. Jenže světe div se, existuje i něco mezi tím. A tím „něco“ jsou audioknihy.

Zdroj: Audioteka.cz
Zdroj: Audioteka.cz

Audioknihy jsou chytrým řešením pro všechny, kteří nemají čas na čtení, kteří neumí chodit po městě s knihou v ruce nebo kteří nemají místo na knihu ve svých taškách. I přesto všechno však touží po poznání příběhu analfabetky Nombeko, novináře a spolumajitele časopisu Milénium Mikaela Bloomkvista i po připomenutí o hořkosti života Forresta Gumpa.

Ano, všechny tyto příběhy jsou sepsané v několikasetstránkových knihách, a přečíst je dá pořádně zabrat. Ovšem ne co do síly, ale co do času. Nechat si však tyto příběhy převyprávět řeší mnoho problémů. Díky audioknihám se můžeme konečně dozvědět, jak dopadne milostný příběh autoritativního Christiana Greye a naivní Anastasie.

Škoda naší fantazie, která ve filmu chybí

Zdroj: Pixabay.com
Zdroj: Pixabay.com

Ač mnozí namítají, že filmy řeší stejný problém, já namítám, že tomu tak není. Film sice převypráví příběh. Ale příběh je zkrácený a velmi často na úkor kvality. Postavám je vdechnut život a vše je najednou hmatatelné a jasně dané. Žádné tajné představy o hlavním hrdinovi, žádné přemítání v hlavě, jak asi vypadá místo činu. Ve filmu je fantazii utnut tipec.

Co takhle si na Štědrý den naježit audioknihu sobě i své drahé polovičce, kamarádce, sestře, bráchovi nebo rodičům a prarodičům. Nechat průchod fantazii při poutavém poslechu a zároveň nezakopávat na chodníku o obrubník, nenechat si utrhnout ucha u oblíbené kabelky a hlavně nezapomenout knihu ve vlaku. Audioknihu si totiž lze snadno pořídit do svého chytrého mobilu, který jen tak ladem ležet nikdo nenechá.

Největší výběr audioknih v České republice najdete na stránkách Audioteka.cz

Latest Posts

Nenech si ujít