Anketa: Přírodní kosmetika vs. běžná kosmetika

Zdroj: morguefile.com

Zdravím vás u svého dalšího článku, který připravuji již pěkných pár dní, je to totiž anketa. Hlavní otázkou ankety bylo: „Dáváte přednost běžné nebo přírodní kosmetice?“ a „Ovlivňuje váš výběr kosmetiky i testování na zvířatech?“. Na obě tyto otázky jsem se ptala mnoha lidí, ale zde zveřejním pouze osm odpopvědí. Také bych podotknula, že tato anketa probíhala v Plzni v Olympii.

Monika, 21 let, Plzeň: Já osobně moc přírodní kosmetiku nekupuji ani nezkouším. Není to o tom, že bych s ní měla negativní zkušenosti, ale dávám přednost spíše běžné kosmetice.

Popravdě řečeno, ani nevím. Nevím, jaké kosmetické přípravky se na zvířatech testují, takže asi ne, ale pokud by se ke mně dosatlo, že moji oblébenou rtěnku testují na zvířatech, nejspíše bych ji už nikdy nekoupila ani nepoužila.

Sandra, 26 let, bydliště neznámé: My doma moc kosmetiku nepoužíváme, ale když už ano, radši si sama doma vyrobím přírodní pleťovou masku, než abych kupovala drahou, u které se nejspíše ani neprojeví účinek.

Na internetu si zjišťuji, jaké přípravky se na zvířatech testují, a takové nekupuji – nejraději bych testování a zvířatech zakázala.

Eliška, 19 let, Osek: Kosmetiku používám často, a musím přiznat, že spíše tu obyčejnou. Nemám čas ani chuť hledat si na internetu recepty na nějaké přírodní přípravky, a raději jen kupuji.

Nemám zrovna přehled o testování na zvířatech, a ani nechci. Zbytečně bych si s tím lámala hlavu, takže ne, nijak to můj výběr kosmetiky neovlivňuje.

Kateřina, 20 let, Plzeň: Přírodní kosmetiku bych někdy chtěla zkusit, hlavně díky typům kamarádek, ale jestli se k tomu opravdu někdy dostanu, to opravdu nevím. Takže zatím ne, dávám přednost klasické kosmetice.

Občas když zavítám na stránky které se tímto zabývají, rozhodně si to přečtu a takovým značkám se vyhýbám, ale jinak si to nezjišťuji.

Anežka, 20 let, bydliště neznámé: Zásadně dávám přednost přírodní kosmetice – jsem toho názoru, že pomáhá a věřím jí mnohem více, než klasické kosmetice s různými chemickými složkami.

Jakožto vegan a odpůurce testování na zvířatech si vždy před koupením kosmetiky (když už musí být klasická) kontroluji, zda je testovaná, a doufám, že i většina lidí to takhle dělá. Není to nic hezkého. V České republice se to naštěstí nedělá, ale přesto v některých státech ano, třeba světověproslulá Amerika testuje na zvířatech ve velkém, a to nejen kosmetiku, ale i krmivo po samotná zvířata, a to tím způsobem, že když chtějí vyvinout krmivo pro „dietáře“, nechají psa ztloustnout do gigantických velikostí a pak ho tím krmí! Takže ano, velmi mě to ovlivňuje, a občas mě i štve pořád si to hledat, ale dělám to pro dobrou věc.

Eliška, 22 let, Nezvěstice: Vyhledávám spíše klasickou kosmetiku, moc na tu přírodní nevěřím, stejně jako na léčbu přírodními léky. Nevěřím na ni hlavně pro to, že po použití jednoho kosmetického výrobku proti akné se mi udělali obrovské boláky na čele.

Spíše ne.

Klára, 18 let, Starý Plzenec: Upířmně řečeno, je mi to jedno. Občas si doma v knížkách najdu recept na peeling nebo tak, a sama si ho z přírodních věcí udělám, ale ani se nevyhýbám klasické kosmetice.

No, jedno mi to rozhodně není, ale jsem dost líná a jen málokdy mě zrovna napadne podívat se, zda moji oblíbenou značku testují na zvířatech. Ovšem, pokud ano, určitě si její používání rozmyslím.

Sandra, 29 let, bydliště neznámé: Používám jen klasickou, přírodní kosmetika je mi cizí a zatím jsem od nikoho neslyšela, že by si ji zrovna chválil, a tím se řídím.

Nevyhledávám si to, protože bych z toho měla jen špatné svědomí.

A tady posílám i menší výtah těch nejznámějších značek, které na zvířatech testují:

– Schwarzkopf
– Nivea
– Labello
– Colgate
– Palmolive
– Rimmel
– Adidas
– Dove
– Vichy
– Wella

Latest Posts

Nenech si ujít