Anglické mateřské školy mají smysl

Pamatujete si na to období, kdy jste celé dny trávili ve školce? Hlavním úkolem bylo hrát si, sem tam se naučit nějakou básničku na besídku a hlavně vždy dojíst celý oběd. Spaní po obědě pro mnohé také nebyla žádná výhra, stejně jako kolektiv vyučujících složený ze samých žen. Mohou ale dnešní školky přinést dětem mnohem více než ty v 20. století?

Doba jde kupředu a výchova v mateřských školách by se měla přizpůsobit. Bohužel ne ve všech je to možné a ne všech je snaha o vývoj dostatečná.

Angličtina do školky patří

Zdroj: Pixabay.com
Zdroj: Pixabay.com

V dnešní době je více než důležité, aby mateřská škola pamatovala i na výuku cizích jazyků. Především angličtina je jazykem, který by měl být dětem vštěpován již od mala. S kvalitními základy budou brát angličtinu jako svůj druhý rodný jazyk. Ovšem nechce to jen hodinu či dvě týdně. Aby dítě dostalo jazyk do podvědomí a užívalo ho bez jakéhokoli přemýšlení, je zapotřebí se mu věnovat denně.

Velkou výhodou jsou v tomto mateřské školy, které jsou na výuku anglického jazyka zaměřeny. Děti se hravou formou celý den ve školce učí poznávat, mluvit a poslouchat právě v angličtině.

Rodilý mluvčí hraje při výuce významnou roli

Učitel rodilý mluvčí je proto tou nejlepší volbou. Dítě si tak přirozeně osvojí komunikační schopnosti a dovednosti v cizím jazyce, a to nejen za pomocí her a hudby. Nejpodstatnější je, že vše je názorné a nenásilné.

Dítě tak půl dne slyší pouze angličtinu a mluví pouze anglicky. Doma však snadno přepne na svůj rodný jazyk. Rodičům proto odpadá starost, jak dítě naučit cizímu jazyku, když oni sami se třeba ani pořádně nedorozumí.

Bilingvní metoda výuky je výhodou

Zdroj: Pixabay.com
Zdroj: Pixabay.com

Ve škole mají děti z anglických školek již velký náskok. Proto pokud uvažujete i vy o mateřské škole s výukou angličtiny, rozhodně neotálejte. Třeba i vy se přiučíte, až vám bude chodit ratolest domů s pozdravem „Hello“.

A jestliže vaše dítko již chodí do státní školky, která výuce cizího jazyka nevěnuje takovou pozornost, jakou byste očekávali, pak není problém dítě přehlásit. Ovšem v takovém případě dejte pozor, aby v nové školce byla uplatňována bilingvní metoda výuky. Dítě slyší stejnou věc česky i anglicky, stejně tak to uplatňuje například Anglická školka Brno. Díky této metodě se děti mnohem lépe adaptují.

A pokud vás zajímá, jak taková výuka ve školce s rodilým mluvčím může vypadat, máme pro vás malou ukázku.

[vsw id=“DJGUBk8vQMI“ source=“youtube“ width=“500″ height=“400″ autoplay=“no“]

Latest Posts

Nenech si ujít