Zdroj: Pixabay.com

Chorvatsko patří mezi nejoblíbenější dovolenkové destinace mnohých z nás. Každoročně sem míří statisíce turistů z celého světa a Česko není výjimkou. Během hlavní letní sezóny 2014 zavítalo do některého z chorvatských letovisek na více, než 700 000 českých turistů. Co je na Chorvatsku tak láká? Máme pro vás 6 důvodů, proč Chorvatsko turisty z Česka i jiných zemí tolik přitahuje.

Cenově dostupná dovolená

Pokud se do Chorvatska vypravíte vlastním vozem, zajistíte si ubytování u místních, přivezete s sebou nějaké to jídlo na nezbytně dlouhou dobu vašeho pobytu, budete se vyhýbat restauracím a tavernám, pak vás tato dovolená vyjde poměrně levně. Otázkou však zůstává, zda se opravdu jedná o ideální trávení letní dovolené, na kterou celý rok čekáte…

Jazykové bariéry takřka neexistují

Jelikož jsou Chorvaté příslušníci slovanské větve, s jazykovými bariérami se zde takřka nesetkáte. Porozumět chorvatštině není příliš obtížné a spousta místních zase naopak rozumí česky. Pokud tedy nejsou jazyky vaší silnou stránkou, je pro vás dovolená na Jadranu jasnou volbou.

Letadlem na místě za necelou hodinku

Pokud místo automobilu nebo autobusu zvolíte leteckou přepravu, pak vás jadranské sluníčko přivítá již za necelou hodinku po vzletu. Velkým přínosem je také skutečnost, že mnozí letečtí přepravci během minulé letní sezóny navýšili počet spojů do chorvatského Splitu, takže dostat se sem, je zase o něco jednodušší.

 

croatia-2-1263921-mLevné ubytování, které zařídíte z pohodlí svého domova

Jak již bylo zmíněno výše, cenové dostupnosti dovolené v Chorvatsku pořádně nahrává typ ubytování. Nejlevnější ubytování najdete pochopitelně v apartmánech u místních. Málokdo však ví, že takové ubytování může zajistit pěkně z pohodlí svého domova prostřednictvím několika českých portálů, které se na tuto službu zaměřují. Rezervace konkrétního apartmánu je velmi snadná a bezpečná.

Pohodové počasí

Ani moc horko, ani zima. O pravděpodobnosti srážek ani nemluvě. Chorvatsko je značně oblíbené také kvůli svému klimatu. Během letních měsíců se zde teploty pohybují kolem 28 stupňů a pohodovou dovolenou si zde užijete i na začátku měsíce září, kdy již opadl hlavní nápor turistů a oblázkové pláže takřka zejí prázdnotou.

Okouzlující příroda a průzračně čisté moře

Příroda je na Jadranu jednoduše překrásná. Bělavé skály, husté piniové lesy – to vše doplněno o průzračně čisté moře. No jen řekněte, dokážete si představit dovolenou na příjemnějším místě? Spousta chorvatských pláží je navíc oceněno tzv. Modrou vlajkou, která poukazuje na čistotu vody a vybavenost pláže. Užít si zde můžete tradičních vodních sportů, jakožto i adrenalinového hlubokomořského potápění.

No jen řekněte? Existuje snad jiná destinace, která by nabízela tolik výhod jako Chorvatsko?

Komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..