50 odstínů šedi. Nejen filmový a knižní trhák!

Filmová premiéra knižní adaptace, nebojme se říci erotického románu, 50 odstínů šedi je již za námi. Ovšem to neznamená, že šílenství kolem příběhu dvou milenců je u konce. Ba naopak. Ačkoli se tomu tak nemusí zdát, po přečtení kritiky filmu nejen na odborných serverech, ale také na sociálních sítích.

Knihy
Již před premiérou filmu byly o všechny 3 knižní díly této trilogie velký zájem. 
Právě díky prvnímu dílu se stal tento příběh mezi ženami tak populární. Ovšem až po filmu, na který šly ženy, dívky a slečny právě v doprovodu svých protějšků se zvedl zájem o knihy i u mužské části populace. Proč? Protože právě po zhlédnutí filmu a poté dychtivému výrazu partnerky zjistili muži (ano, jen někteří méně „chápaví“ až teď), co jejich partnerka OPRAVDU chce. 🙂 A kam směřovaly jejich kroky? Ti nebojácní se vydali do knihkupectví. Naopak ti na druhé straně řeky se vydali do knihoven svých sester, matek či kamarádek a další díly si půjčili. Nevěříte? Věřte. 🙂

Obchody pro dospělé
Dalším odvětvím, které přišlo díky tomuto fenoménu na své, jsou „hračkářství“ pro dospělé. Jedná se o vlastně stejný případ jako u prvního příkladu – knih! Ovšem doufejme, že „hračky“ si nikdo nepůjčuje. 🙂
To, co bylo do teď pro některé jen záchvěv fantazie, tajným přáním a hluboko schovanou tužbou se může stát konečně realitou. To, co bylo kdysi tichým klišé, se totiž teď stalo veřejným tématem. Tak proč najednou neodhodit zábrany a nevyrazit na nákupy?

Černé a červené krajky, škrabošky …
Dalším příjemným nejen pro ženy, ale také pro muže je široký sortiment spodního prádla, který momentálně zažívá svůj boom! Ano, může za to uplynulý svátek sv. Valentýna. Ale také právě chytrý marketingový plán obchodníků.
Letos bylo v obchodech více prádla, košilek, podvazků, korzetů než přáníček, bonboniér, plyšáků, červených balónků ve tvaru srdíček atd. Ale i to potěší že? 🙂

Pokračování?
Nejen samotná autorka knih E.L James, ale také režisérka Sam Taylor-Johnson a samotní herci se shodli na dalších 2 pokračování. Není se čemu divit. Euforie fanoušků, zaručená sláva samotných herců a zhodnocení díla jak knižního, tak filmového za to stojí. A my se těšme na další marketingový boom a nástrahy trhu, které jsou s tímto dílem spojené!

Povedlo se
Pro vás, kteří jste ještě kino nenavštívili kvůli naprosto vyprodaným sálům nebo jen silně vzdorujete po přečtení kritiky a chcete jít proti davu, zde máme soundtrack. A proč právě soundtrack a ne trailer?
Protože právě ukázek bylo a je stále všude plno. Ale to co není filmu nikde vytýkáno a není na to tak brán zřetel, je právě hudba. A ta se podle nás povedla 100%.

[vsw id=“49Jx6d0Y9MA“ source=“youtube“ width=“500″ height=“400″ autoplay=“no“]

Latest Posts

Nenech si ujít