5 výhod skládacího kola

Buď stylová a zapomeň na přeplněné tramvaje či autobusy a pořiď si kolo. Všude se dostaneš jednoduše, rychle a bez zbytečného čekání. Tuto dobře míněnou radu jsi možná už četla, ovšem tentokrát k tomu přidáme, že není kolo jako kolo. Pro pohodlí městské cyklistiky vsaď na skládací kolo.

A proč skládací kolo? Protože jeho výhod je hned několik.

1. Vždy včas

Kdo by to neznal, hlídat si spoje a utíkat na tramvaj, která má stejně zpoždění. Ať už vsadíš na městskou hromadnou dopravu nebo vlastní automobil téměř nikdy to není bezchybné. S autem totiž zas většinou zůstaneš trčet v dopravní zácpě. Co takhle ale zkusit kolo, díky němuž se propleteš každou kolonou a nic tě tak nezastaví v tom, abys přijela na schůzku včas.

Zdroj: ebiking.cz
Zdroj: ebiking.cz

2. Praktická vychytávka

První a nejdůležitější bod je tak za tebou. Na kafe, nákupy či za kámoškou dojedeš na kole bez zpoždění, ovšem co teď s ním? Zamykat ho k lampě není často ideální variantou a stojan na kola dnes není vždy k vidění. Navíc nemáš jistotu, že kolo ti nikdo neukradne. Máš-li ovšem skládací kolo, pak není nic jednoduššího než ho složit a vzít s sebou, klidně i do kavárny.

3. Stylový doplněk

Skládací kola jsou opravdu skladná a kompaktní. Jsou vyrobena ze slitiny hliníku a váží většinou něco málo přes 10 kg, hravě tak složené kolo poponeseš pár metrů k tvému cíli. Navíc jsou kola opravdu stylová. Poohlédnout se můžeš například po značce Tonino Lamborghini, které jen těžko odoláš. A jistě také oceníš, že rám kola je o něco nižší než například u horského kola, proto na něm můžeš vyrazit do města i v sukni či v šatech.

Zdroj: ebiking.cz
Zdroj: ebiking.cz

4. Sportem ku zdraví

Jednou z nesporných výhod je také to, že si na kole i zasportuješ. Není to na dlouhé cesty kamenitým terénem v lese, ale cestu do kopce hravě zvládneš i tak. Na kole si zlepšíš fyzičku a zároveň se dostaneš z bodu A do bodu B. A o to nám přeci jde. Pokud však nejsi žádným milovníkem cyklistiky, pak ani tak nezoufej. Skládací kola jsou vybavena několika převody, proto stačí přehodit na lehčí a kopec vyjedeš raz dva.

Zdroj: ebiking.com
Zdroj: ebiking.cz

5. Uskladníš všude

Skládací kolo hravě uskladníš úplně všude, ať už se rozhodneš ho uklízet do sklepa, na balkon či do komory. Všude se ti kolo hravě vejde. Navíc jistě oceníš, že kolo přepravíš i v autě či letadlem. Chystáš-li se tak na dovolenou, potom si s sebou můžeš vzít skládací kolo, díky kterému se dostaneš všude jednoduše a rychle.

Přesvědč se sama o všech výhodách skládacího kola …

[vsw id=“gKWCNreIiAw“ source=“youtube“ width=“500″ height=“400″ autoplay=“no“]

Latest Posts

Nenech si ujít