5 tipů na romantické filmy

Valentýn se blíží, a tak si pojďme připomenout 5 nejromantičtějších filmů, které na svátek zamilovaných nesmí chybět.

1. Zápisník jedné lásky

Můj nejoblíbenější romantický film vůbec. Ve filmu jde o to, že starý muž předčítá jedné „paní“ ze svého deníku. Je to v podstatě něco jako Forest Gump, takže muž předčítá a později se objeví video, na kterém je přesně to, co popisuje… Později se dovíte, že ta „paní“, které předčítá je vlastně ta žena, o které je celý film – ale trpí stařeckou demencí a na svého muže ani děti si nepamatuje…

Klasický slaďák, ovšem, i když to má nádech „staré doby“, je to skvěle zfilmované a herci jsou dobře sehraní!

2. Titanic

Co jste čekali? Tohle je sice velmi starý film, a ve staré době se i odehrává, ale má to něco do sebe. Při slovu „Titanic“ se ti asi vybaví potápějící loď, tento film ale celkem novdobým způsobem vypráví a lásce jedné dívky a jednomu cestovateli z Titanicu, kteří spolu být nemohou. Jak ale asi všichni ví, na konci je každému opravdu do breku.

[vsw id=“49j1A5du1gs“ source=“youtube“ width=“500″ height=“400″ autoplay=“no“]

Prostě další klasický slaďák, tentokrát ale s nádechem dramatičnosti.

3. Seznamte se, Joe Black

Z ukázek to tak možná nevypadá, ale je to celkem romantický film – a trošku takový nadčasový. Je to o tom, že pro známého magnáta přijde „smrt“. Ve slově „smrt“ si ale nesmíte představit kostru se sekáčkem! „Smrťák“ – jak mu já říkám – se ale rozhodne, že magnáta na nějakou dobu ušetří, pokud mu ukáže plnohodnotný lidský život. To by ale nesměl být romantický film bez toho, aby se náš Joe do někoho nezamiloval…

4. PS: Miluji tě

Další poměrně novodobý film. Začíná to pohřbem přítele úspěšné ženy Holly. Po jeho smrti Holly ale zjistí, že ještě před smrtí jí manžel připravil celkem deset dopisů, ve kterých se společně s ní snaží překonat všechnu bolest kterou po jeho smrti cítí a chce ji naučit znovu milovat.

5. Dál, než se zdálo

Film je o lásce Erin a Garretta. Garrett přijel do New Yorku na celé léto, při čemž se zamiluje do Erin. Bohužel, on musí odletět zpět do San Francisca, a tak se dohodnou na vztahu na dálku, protože ani jeden z nich nechce o rozchodu nic slyšet. Ale po několika dnech už je to všechno k nevydržení – sestra Erin není s jejím vztahem spokojená a přátelé Gerretta také ne. Dokáží překonat všechny překážky v jejich lásce?

Zase klasika – romantická láska, která ale nejde uskutečnit – tedy, jen zpočátku…

Tak, to bylo pět tipů na romantické filmy. Příštímu článku zdar!

Latest Posts

Nenech si ujít