5 faktů, proč jet na dovolenou do Chorvatska

Strávit pár dní na dovolené s oblíbenou knihou je přes prázdniny splněným snem. Pokud se však obáváte létání, dalekých cest a dovolená mimo Evropu je pro letošní rok pasé, pak vsaďte na osvědčené Chorvatsko.

Chorvatsko je oblíbené a levné. I přesto si mnozí myslí, že tato země nabízí jen davy českých turistů, což je samozřejmě velký omyl. Jadranské moře může být skvělý dárek pro ženu, stejně jako dobrá knížka či šperk. Proč tedy vyrazit do Chorvatska?

1. Levné ubytování i jídlo

Plánujete dovolenou s přítelem nebo s kamarády, ovšem desítky tisíc za dovolenou dát nechcete a ani nemůžete? Pak vězte, že levná dovolená v Chorvatsku to jistí. Chorvatsko je poměrně levné, a to nejen co se ubytování týká. Obdobně jako v ČR v Chorvatsku zaplatíte i za jídlo a pití. Ani posezení v restauraci není pro Čechy drahou záležitostí.

2. Dorozumíte se česky a seznámíte se

Zdroj: Pixabay.com
Zdroj: Pixabay.com

V Chorvatsku jsou na Čechy zvyklí, navíc je chorvatština stejně jako čeština slovanským jazykem. K tomu přidejte ruce a nohy a objednání jídla, ubytování i nákup suvenýru zvládnete levou zadní. Výhodou je, že češtinu uslyšíte na každém rohu, a tak se můžete i seznámit a navázat nová přátelství. V zahraničí se totiž seznamuje mnohem snáz.

3. Průzračné moře a krásné pláže

I na dovolené v Chorvatsku za pár tisíc se dočkáte krásných pláží a čistého moře. Nevýhodou je, že pláže jsou dost zalidněné, ovšem stačí popojít kousek od hlavní pláže a naskytnou se vám soukromé malé pláže a romantická zákoutí. Velkou výhodou Chorvatska jsou oblázkové pláže, které zajišťují křišťálově modré moře.

4. Pohoří Biokovo a Plitvická jezera

Zdroj: Pixabay.com
Zdroj: Pixabay.com

Letní dovolená v Chorvatku není jen o koupání, opalování a zábavě. Vyrazit můžete i do přírody, a to buď do hor, nebo k jezerům. Pohoří Biokovo se rozprostírá podél celého dalmatského pobřeží. Z moře i z pláže láká svou mohutností a krásou. Pokud vás ale místo hor raději lákají národní parky, pak si nesmíte nechat ujít Plitvická jezera. V tomto nejznámějším chorvatském národním parku jsou k vidění medvědi, lišky, srny, krasová jezera, vodopády a jeskyně.

5. Záhřeb a Split

Jestliže dáváte přednost před přírodou historii a krásám měst, potom je jasnou volbou návštěva hlavního města Záhřeb. Bohužel metropoli nenajdete u Jadranského pobřeží, a tak se do Záhřebu těžko vydáte na odpolední procházku. Moři mnohem blíže je Split. Toto přímořské město je doslova protkáno historií, která na vás dýchne na každém rohu.

 

Latest Posts

Nenech si ujít