4teens – seriál (ne)jen pro mladé

Zdroj: ceskatelevize.cz

Seriál z běžného života studentů gymnázia je promítnut v seriálu 4teens. Už název napovídá, pro jakou věkovou skupinu je určen.

Anorektička, zuřivá reportérka a Picasso

Celý seriál vypráví Milan, obtloustlý Einstein, který se veškerému sportu vyhýbá obloukem. Je tak úplným protikladem bráchy Romana, na kterého se lepí holky a je kapitánem školního fotbalového týmu. Jsou něco jako bráchové Dáji, zuřivé reportérky, která hledá každou senzaci a nic si nenechá proklouznout mezi prsty. Začala psát pro školní časopis, kam posílá své obrázky tajemný ghost a připravuje ji tak o skvělé články. V každé správné třídě nesmí chybět prvotřídní barbína. Paty se zakomplexovanou matkou, která jí zakazuje jíst a díky ní se dostane do nemocnice s kolapsem z hladu. Protipólem je Kamila Černá, která se obléká podle svého příjmení. Žije s otcem alkoholikem, matkou, která to nezvládá, a třemi sourozenci na vrch. Je hudebně nadaná a když ji něco naštve, nebojí se své jméno očistit. Zrzavá skejťačka Míša se líbí Milanovi, který s ní hraje počítačové hry, ale o své identitě navzájem nevědí. Je tak trochu rebel, nechybí u ní útěky z domova ani flákání po venku. Celou třídu podtrhují dva skinheadi, z nichž jeden, Petr, má paradoxně otce policistu, který za něj všechno vyřeší a on dostane „jen“ výprask.

Celá třída spolu zažívá situace, které by se v běžném životě mohly stát. Přestože je seriál spíš pro náctileté, leckterý učitel by se mohl poučit, jak to vlastně doopravdy vypadá třeba na takovém lyžáku.

A tady malá ochutnávka …

[vsw id=“U5-3q7Jclgc&list=PLF20CC586D6EA55A1&index=9″ source=“youtube“ width=“500″ height=“400″ autoplay=“no“]

Latest Posts

Nenech si ujít