4 pravidla výběru dobré cestovní pojistky

Jaro je tu a s ním i ta nejlepší doba, kdy začít plánovat letní dovolenou. Je úplně jedno, jestli se rozhodnete pro Španělsko, Chorvatsko, Egypt či vyrazíte do ještě vzdálenější exotické destinace. Na cestu si vždy musíte přibalit řádnou cestovní pojistku. Máme pro vás 4 pravidla, kterých je určitě vhodné se při výběru držet!

1. Limity na prvním místě

juliette.cz_online_ergo_cz_01Nejdůležitějším aspektem každé pojistky je výše pojistných limitů. Je to částka, kterou za vás pojišťovna vyplatí v případě pojistného plnění. Limity pro cestu po Evropě i mimo ni by měly být ve výši 5 000 000 Kč. Cestovní pojištění do zahraničí vybírejte podle jejich výše, nikoliv podle ceny.

2. Pročtěte si podmínky

juliette.cz_online_ergo_cz_02Nikdy si nesmíte koupit pojištění, aniž byste si důkladně pročetli pojistné podmínky k pojištění na cesty. Zajímejte se o to, na jaké všechny situace se pojištění vztahuje. Pokud zjistíte, že v pojištění nejsou zahrnuty všechny aktivity, kterým se na dovolené budete věnovat, musíte se připojistit.

3. Sjednejte si připojištění

juliette.cz_online_ergo_cz_03Především v případě, pokud vyrážíte na dovolenou letadlem, je výhodné si sjednat připojištění zavazadel. Letecké společnosti se nechovají ke kufrům zrovna přátelsky, někdy se kufry zpozdí či ztratí. Právě pojištění zavazadel vám v takových případech pomůže – pojišťovna vám vzniklé škody uhradí. Vhodným doplňkem na cesty je také pojištění odpovědnosti. Z něj budou hrazeny škody, které neúmyslně způsobíte druhé osobě na zdraví či na majetku. Více se o tomto připojištění dozvíte v tomto článku.

4. Pojistku vyřiďte online

juliette.cz_online_ergo_cz_nahledovyPokud chcete koupit kvalitní pojistku a neplatit za ni moc, nabízí se možnost sjednat cestovní pojištění online. Zabere to jen několik málo minut a můžete se těšit i na bonusy. Pojištění sjednané online je platné od druhého dne.

Pokud se budete držet těchto jednoduchých pravidel, nikdy neuděláte při výběru cestovní pojistky chybu.

Latest Posts

Nenech si ujít