4 důvody, proč začít po městě jezdit na kole

Předsevzetí do nového roku opět nevyšlo? Zhubnout pět kilo, jíst zdravěji či snad ušetřit peníze vám vydrželo sotva prvních čtrnáct dní? Ano, dávat si jakákoliv ultimáta je prostě nesmysl. Pokud vás ovšem trápí zrovna tyto tři zmiňované problémy, pak tu máme jednu malou inspiraci v podobě městských kol.

Při cestování po městě, mnozí dávají přednost hromadné dopravě nebo jízdě autem, na kterou stejně ve výsledku všichni jen nadávají, protože tráví dlouhý čas čekáním v dopravních zácpách. My vám přinášíme 4 důvody, proč jsou právě městská kola pro cesty po městě skvělou volbou:

VYPADÁTE STYLOVĚ A TRENDY

Městská kola jsou na trhu i v nejrůznějších stylových verzích, které jsou zároveň skvělým módním doplňkem. Ať už je vaším snem jakákoli barevná verze, zaručeně si z široké nabídky vyberete. Můžete volit i elegantní retro kolo, které vám budou mnozí závidět. Je přeci důležité, abyste na kole vypadali IN.

Kolos1

HUBNETE A PŘISPÍVÁTE SVÉMU ZDRAVÍ

Nyní se dostáváme i k těm shozeným kilům. Pravidelná jízda na kole prospívá celému našemu tělu. Nejen že je velmi zdravé se každé ráno protáhnout a rozhýbat všechny svaly, ale zároveň i nějaké to kilo půjde dolů mnohem snáz. S tím samozřejmě souvisí i to, že ušetříte peníze a čas za cvičení ve fitku.

ŠETŘÍTE ČAS

Kolo vám ušetří mnoho času, že ani nebudete vědět, co s ním. Žádné zdlouhavé čekání na tramvaj, žádné výluky a žádné dopravní zácpy. Jen vy a kolo. Na vzdálenost 4 kilometrů je dokonce několika studiemi prokázáno, že na kole se do cíle dostanete mnohem dříve než MHD nebo autem. Kdo by raději svou cestu kombinoval s MHD, ideální volbou je skládací kolo, které vám ani doma nezabere moc místa. A jak jsme již zmiňovali, na kole si odbudete svou pravidelnou dávku pohybu a nemusíte tak trávit další hodiny ve fitku. Tak již začněte přemýšlet, co s časem navíc.

mestske_kolo

ŠETŘÍTE PENÍZE

Spočítejte si, kolik vás měsíčně stojí jízdenka na městskou hromadnou dopravu. Za rok to dá pěknou částku, kterou byste jistě věděli, jak lépe využít. A co teprve, když jezdíte do práce, do školy, na menší nákupy či na kafe za kamarádkou autem? To se najednou částka za dopravu geometricky násobí. Co si raději za ušetřené peníze koupit nějaké to stylové dámské městské kolo?

 [flagallery gid=7]

Latest Posts

Nenech si ujít