3 herečky ve filmu Šťastná

Premiéra filmu Šťastná už se pomalu ale jistě blíží, a tak je na čase představit si tři hlavní protagonistky filmu.

Andrea Daňková

Studentka třetího ročníku DAMU, na kterou se dostala dva roky před maturitou. Na jaře jí uvidíme v televizním filmu Jiřího Stracha Osmy, kde hraje po boku Ivana Trojana. Znát ji můžeme například z filmu Krásno Ondřeje Sokola, seriálu Ulice, seriálu Z nezávislosti do nezávislosti nebo z vítěznecho krátkého jsnímku pro MFFKV Americká Krása. V Žižkovském divadle exceluje po boku Simony Stašové ve hře Drobečky z perníku, hostuje také v divadle Na Vinohradech, v Divadle Disk a v Divadle Na Jezerce.

Zdroj: Pinterest.com
Zdroj: Pinterest.com

ZAJÍMAVOSTI: Mladá a nadějná herečka s osudovýma očima miluje bublifuky, svoje „růžový Conversky“, černý kafe a Almodovarovy filmy. S režisérkou filmu Evou Toulovou se před kamerou potkávají už potřetí (natočili spolu krátkometrážní film Náplast a spot pro Policii ČR proti Kyberšikaně).

Aneta Krejčíková

Tato pražská rodačka se narodila v roce 1991. Už od útlého dětství ráda zpívala a tančila. Ze všeho nejvíce se ale chtěla stát herečkou, jenže moc nevěřila tomu, že by se jí její přání mohlo splnit. Anetu objevila bývalá dětská herečka Monika Kvasničková a díky ní se přihlásila do herecké agentury.

Zde získala své první zkušennosti, které později využila v tv roli postavy Gábiny Pumrové v seriálu ULICE. Aneta se rozhodla, že bude studovat Soukromou střední odbornou školu umění a managementu-obor foto-video, které ale po nějaké době nechala, protože se přihlásila na Pražskou konzervatoř, obor hudebně dramatický. Byla hned přijata. Jejím cílem bylo hrát divadlo.

Zdroj: Pinterest.com
Zdroj: Pinterest.com

K vidění byla ve filmech ZASTŘENÝ HLAS, LÁSKA JE LÁSKA, POUPATA, DEŠŤOVÁ VÍLA a BOŽÍ POLE. Filmování je pro ni i koníčkem, kterému obětuje svůj volný čas. Mezi její další záliby patří zpěv, tanec a fotografování.

Marie Kružíková

Mladá česká herečka, ve filmu Šťastná ztvárňuje roli Mony. Zajímala se o herectví už od dětství, nejprve k němu však přičichla skrz filmovou produkci. Díky její fotogeničnosti se brzy ukázalo, že jí to sluší víc před kamerou, než za ní a Marii začaly chodit nabídky na reklamní kampaně, kterých natočila velké množství.

Hrála také ve spoustě hudebních klipů známých interpretů a posléze jí začali obsazovat i mladí režiseři do svých krátkometrážních filmů FAMU a FAMO, kterých natočila také nespočet. Dlouho na sebe nenechal čekat i celovečerní film. Talentovanou herečku si vybral režisér Zdeněk Troška do své filmové pohádky Čertova nevěsta, kde ztvárnila dvorní dámu princezny. Poté jí režisér Tomáš Vorel obsadil do svého filmu Vejška, který je volným pokračováním úspěšného filmu Gympl. V něm byla obsazena do role Dariny – partnerky hlavního hrdiny Jiřího Mádla.

Zdroj: Pinterest.com
Zdroj: Pinterest.com

Mladá herečka se dále věnuje i produkci iShorts – organizaci snažící se propagovat krátké filmy společně s jejich autory, jejichž projekce probíhají v několika městech v České republice a na Slovensku. Společně se svou kamarádkou Nikol Kouklovou a jezdeckým klubem Orion již několik let pořádají Benefici na podporu hipoterapie.

ZAJÍMAVOSTI: S režisérkou filmu Evou Toulovou spolupracovala již několikrát – ve spotu proti Kyberšikaně a v jejím absolventském filmu Dvojhra, kde ztvárnila roli mladé pianistky. Kvůli roli Mony ve filmu Šťastná si musela změnit barvu vlasů z blond na zrzavé.

Latest Posts

Nenech si ujít