Jak poznat žaludeční vředy

Zdroj: sxc.hu

Žaludeční vředy patří do skupiny závažných onemocnění. V současné době trpí žaludečními vředy velká část naší populace. Nejčastěji se žaludeční vředy vyskytují u dospělých, ale výjimkou nejsou ani u dětí. V tomto článku vás seznámíme s tím, jak žaludeční vředy vznikají, jak je můžete poznat a podíváme se také na jejich léčbu a prevenci.

Jak žaludeční vředy vznikají

Žaludeční vředy jsou onemocněním, které postihuje žaludeční stěnu sliznice a někdy dokonce i její hlubší vrstvy. Zajímavé je, že někdy se žaludeční vřed vyléčí sám, jindy ale dojde k jeho zesílení. V tomto případě je vždy nutné vyhledat pomoc lékaře a zahájit léčbu. V největším procentu případů jsou žaludeční vředy způsobeny bakterií helicobacter pylori. Tato baterie může kromě vředů vyvolat i zánět žaludku a může být dokonce i příčinou rakoviny slinivky a žaludku. Je proto extrémně nebezpečná. Žaludeční vředy mohou být také následkem dlouhodobého nezdravého stravování a na jejich vznik může mít vliv i dlouhodobý stres.

Jak se žaludeční vředy projevují?

Dobrou zprávou je, že se dají žaludeční vředy poměrně snadno diagnostikovat. Mezi základní projevy patří opakující se bolesti žaludku a to hlavně po jídle. Objevit se také mohou křeče. Bolest žaludku je intenzivní, pálivá a bodavá. Objevit se může také pálení žáhy, které poukazuje na nesprávnou činnost žaludku. Objevují se také časté pocity na zvracení. Mezi projevy žaludečních vředů patří dokonce i zvýšená únava. Častým příznakem je také krev ve stolici.

Jak se žaludeční vředy léčí?

Pokud na sobě zmíněné příznaky pozorujete, navštivte lékaře. Pokud jsou žaludeční vředy diagnostikovány včas, dají se dobře léčit. K léčbě se používají léky, někdy je nutná operace. Při léčbě pomáhají také byliny. Dobrý vliv na léčbu žaludečních vředů má například řepík, truskavec, měsíček či jitrocel.

 

 

Latest Posts

Nenech si ujít