Ananasový den

Autor: Okatá číča

Akorát se chystám napsat článek zase o jedné z dobrých restaurací, kam ráda chodím. Jsem dnes v práci, venku prší a lidí moc není, tak si krátím čas a ujídám u toho tento skvělý salát.

Jednou za čas si naordinuji „ananasový den“ – kdy vlastně za celý den nesním nic jiného než celý ananas (malý ananas, pochopitelně) a doplňuji ho pouze bílkovinami, popřípadě salátem. A tak mne nenapadlo nic jiného, než to zkombinovat dohromady, a to na jeden talíř.

A jak to dopadlo?

Já jsem si moc pochutnala a už nepotřebuji ani zákusek k odpolední kávě. Nech se inspirovat a zkus něco podobného či stejného jako já.

Potřebuješ k tomu pouze kuřecí prso, které osolíš a opepříš (výhradně používám mlýnky a čerstvé koření), dej na gril a k němu pěkně vedle přidej silnější plátek čerstvého, oloupaného ananasu bez tvrdého středu (celé kolečko,pokrájené na čtvrtiny), mezitím si do talíře připrav mix salátových listů,(já použila již ty  připravené v pytlíku, co koupíš v kterémkoliv větším obchodě), pár cherry rajčátek, pokapej čerstvým citrónem (který používám nejraději), sůl, pepř a na to všechno krásně nandej pokrájený grilovaný ananas (kterému touto tepelnou úpravou vynikne jeho sladkost a je křehčí). Pokud máš ráda, pak můžem jemně pocákat krémovým blasamicem, navrch rozlož kuřecí prso pokrájené šikmo na plátky a posyp slunečnicovými semínky.

Autor: Okatá číča
Autor: Okatá číča

Už se těším na večer, kdy si k večeři dám kousky ananasu se sýrem cottage na zeleninovém lůžku a posypu třeba rozinkami.

Dobrou chuť!

Latest Posts

Nenech si ujít