Pánské prošívané bundy – k čemu jsou dobré?

S tím, jak venku v posledních dnech přituhuje, je nákup nové zimní prošívané bundy stále aktuálním tématem. Prošívané bundy, nebo chcete-li péřovky, jsou totiž přímo geniálním zdrojem tepla i v tak chladných dnech, jaké právě zažíváme. Tepelný komfort však není to jediné, čím vás pánská prošívaná bunda může potěšit. Pánové si tento typ bundy totiž oblíbili taktéž kvůli jeho slušivosti a dalším výhodám. Pojďme se na ně na následujících řádcích podívat.

Svršek vhodný pro všechny typy postav vám ušetří nervy se složitým kombinováním

Málokterý pánský svršek pro zimní období je tak univerzální jako právě prošívaná bunda. Tu si totiž můžete obléknout při mnoha příležitostech. Od víkendu na horách, kde vás péřovka zahřeje klidně i na svahu, přes běžné pochůzky a cesty do zaměstnání. A pokud si pořídíte péřovku v elegantním vzhledu, klidně ji můžete obléci i do kostela, na venkovní svatební obřad kamaráda či k jiným vznešenějším aktivitám.

Univerzálnost prošívané bundy ale spočívá také v tom, že jde o typ bundy, která dokáže lichotit každé mužské postavě. Štíhlí pánové si mohou dokonce dovolit i designový prodloužený střih. Obzvláště, pokud jsou vyšší figury. Vhodně zvolené, zejména čtverečkové výrazné prošití pak dokáže odvést pozornost i od většího bříška.

Narazíte-li navíc na místo jako je obchod Bolf.cz, který ukrývá širokou škálu modelů pánských prošívaných zimních bund ve spoustě barev, ale taktéž v mnoha konfekčních velikostech, máte vyhráno. Ať už je vaším oblíbeným stylem sportovní, casual, moderní městské nebo třeba vintage či pohodlné oversized oblečení, prošívaná bunda se hodí ke každému z nich. To je velkou výhodou, protože za pomoci jediné bundy dokážete i v zimě vytvořit nespočet nápaditých outfitů pouze z toho, co už váš šatník ukrývá.

Pod prošívanou bundu není třeba vrstvit další oblečení

Na rozdíl od jiných zimních svršků, jako je kupříkladu kabát, pod který je třeba si vzít ještě svetr či mikinu, si prošívanou bundu můžete obléci i v těch nejmrazivějších dnech klidně jen na tričko. A díky zipu ke krku a zateplené kapuci, jež se dá u většiny modelů odepnout, jistě přežijete i to, že si doma zapomenete šálu nebo čepici.

Módní průmysl nabízí dva základní typy prošívaných bund. První je klasická péřovka plněná pravým živočišným peřím pocházejícím z hus či kachen. Tento materiál, byť je lehce kontroverzní, je poměrně unikátní. Ani vědcům se totiž ještě nepodařilo najít či vytvořit materiál, který by byl tak perfektním tepelným izolantem, jako je právě peří.

Druhým typem je prošívaná bunda naplněná syntetickým materiálem. Ten má také poměrně vysokou schopnost udržení tepla, ale navíc přináší ještě další výhody. Například to, že tato prošívaná bunda je příjemně lehká a vhodná i pro ty z nás, kteří jsou alergičtí na prach v peří. Ale také to, že svršek plněný syntetickým materiálem je levnější a dá se v domácích podmínkách mnohem jednodušeji vyčistit a někdy dokonce i vyprat. To vám každoročně ušetří nemalé peníze za čistírnu.

Latest Posts

Nenech si ujít