Mami, tati, nekřič na mě aneb jak lépe zvládat své emoce

Rodiče, stejně jako děti, jsou v dnešní specifické době pod velkým tlakem. Kombinovat práci, domácí výuku, starání se o domácnost s minimem času na sebe, s omezenou možností socializace a „upouštění“ páry skrze koníčky, může být pro mnohé velmi stresující. Není proto divu, že tento tlak a frustraci mohou rodiče přenášet na své potomky ve větší míře než obvykle. Jaké jsou možnosti návratu k harmonickým vztahům?

Nebojte se svěřit své starosti odborníkovi

V první řadě mysleme na psychohygienu. Spokojený rodič rovná se spokojené dítě, praví staré přísloví. Pokud se cítíte pod větším tlakem, než jste schopni snést, nebojte se vyhledat odbornou pomoc. Z pohodlí domácnosti můžete například využít konzultaci s psychologem online. Zkušený odborník vám pomůže zorientovat se v situaci a vašich emocích, a může tak pomoci nejen vám, ale nepřímo i vaší rodině.

Najděte opět ztracenou kontrolu nad svými emocemi

Vyhledat odbornou pomoc rozhodně není žádnou ostudou, naopak je to to nejlepší, co můžete pro sebe i své blízké udělat. Dnes navíc nemusíte docházet někam do psychologické poradny. Díky moderním technologiím můžete absolvovat sezení s psychologem na Skype či přes jinou platformu z domova či kanceláře, takže se o něm nemusí nikdo dozvědět. Během online konzultace s vámi psycholog prodiskutuje vše, co vás tíží, a pomůže vám s nalezením vhodného řešení. Naučí vás, jak nahlížet na problémy z jiného úhlu, jak si umět stanovit priority i jak se naučit říkat ne. Pomůže vám se změnou vašich návyků, postojů a poradí vám, jak je ukotvit ve vašem životě. V průběhu konzultace s psychologem online se naučíte pracovat se svými emocemi a díky novému přístupu ke svému životu se budete celkově cítit lépe, což se odrazí i na vašem rodinném prostředí.

Latest Posts

Nenech si ujít